Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [04.07.2024] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [04.07.2024]

Kursy kryptowalut 04.07.2024

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i technologii blockchain z 4 lipca 2024 r.


Spis treści:


Blik na Bybit i Bitget! 0% prowizji za zakup kryptowalut

Dwie topowe giełdy kryptowalut ogłosiły dziś nawiązanie współpracy z polskim dostawcą płatności, czyli BLIK-iem! Co więcej, Bybit uruchomił specjalną promocję, która powinna ucieszyć wszystkich handlujących na niej traderów!

Czytaj więcej: Bybit oraz Bitget dodają płatności BLIKiem! Promocja na 0% opłat

Justin Sun wychodzi z propozycją dla rządu Niemiec, by zapobiec spadkom kursu BTC

Rząd Niemiec od ponad dwóch tygodni wysyła spore ilości BTC na giełdy w celu sprzedaży go, co generuje silne obawy dot. pogłębienia korekty cenowego króla kryptowalut. Założyciel Tron – Justin Sun – wyszedł z propozycją negocjacji w celu odkupienia bitcoinów wartych miliardy dolarów. Jak zakomunikował, jest gotowy na takie działanie, byleby zapobiec potencjalnym trzęsieniom kursu.

Czytaj więcej: Justin Sun jest gotowy odkupić bitcoiny warte 2,3 mld USD od rządu Niemiec!

Coraz więcej osób stawia na spadek BTC w okolice 40 000 USD

Korekty ciąg dalszy. Bitcoin spadł poniżej 58 tys. dolarów, co oznacza powrót do poziomów z początku maja. Jak widać, bykom nie udało się utrzymać pewnych progów wsparcia. Dlaczego jednak kurs bitcoina spada? Czynników jest kilka, a jednym z nich jest niepotrzebne panikowanie przez inwestorów w obliczu kilku wydarzeń. Co sądzą analitycy? U nich jednak także przeważają niedźwiedzie nastroje.

Czytaj więcej: Kurs bitcoina spada do poziomu z maja. Analitycy omawiają szanse na powrót do okolic 40 tys. USD

Maile Genslera mogą pogrążyć kilka spraw SEC w sądzie

Giełda Coinbase nieprzerwanie broni się zaciekle wobec otrzymanego w zeszłym roku pozwu od SEC. Od początku sprawy jej prawnicy wskazują na brak zasadności twierdzeń ludzi Genslera, że kryptowaluty są papierami wartościowymi. Chociaż ci twierdzą, że tak jest i nie ma potrzeby tego nigdzie udowadniać, to całą sprawę pogrzebać mogą prywatne maile szefa tej instytucji.

Czytaj więcej: Prywatne maile Gary’ego Genslera to klucz do rozwiązania sprawy przeciwko Coinbase

Indeks perpetual swap na memecoiny od BitMEX

Memecoiny dla niektórych mogą wydawać się mało śmiesznym żartem, ale wiele z nich pozwoliło traderom zarobić naprawdę porządne pieniądze. Ten sektor kryptowalut okazał się bowiem być najbardziej dochodowym w I połowie 2024 roku. Między innymi zapewne z tego właśnie powodu giełda BitMEX postanowiła wprowadzić specjalny indeks śledzący 10 największych memecoinów na rynku. Co oferuje nam taki instrument?

Czytaj więcej: BitMEX wprowadza specjalny indeks perpetual swap na memecoiny

Dlaczego stablecoiny są kluczem do dalszej hossy?

Bitcoin potrzebuje czegoś więcej niż dobrych newsów dot. jego adopcji przez korporacje czy zwiększenia popytu na niego ze strony inwestorów instytucjonalnych. Dalsze ruchy cenowe największej z kryptowalut są uzależnione od kilku czynników, na które wskazuje analityk CryptoQuant, ale również i Arthur Hayes.

Czytaj więcej: Bez tego czynnika kurs bitcoina nie przebije swojego ATH z marca

“Only Humans” – korporacje przeciwko AI

Coraz więcej marek dystansuje się wobec wykorzystania sztucznej inteligencji w celach marketingowych. Nie chodzi jednak o to, by zapobiegać redukcji “żywych” pracowników w skutek zastąpienia ich narzędziami AI.

Czytaj więcej: Te korporacje odcinają się od AI. Czy “Only Human” stanie się nowym trendem?

Kursy kryptowalut 04.07.2024reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.