Justin Sun jest gotowy odkupić bitcoiny warte 2,3 mld USD od rządu Niemiec! | Wiadomości | CrypS.

Justin Sun jest gotowy odkupić bitcoiny warte 2,3 mld USD od rządu Niemiec!

Justin Sun

Założyciel projektu kryptograficznego widniejącego pod nazwą Tron – Justin Sun – zaoferował zakup bitcoinów od niemieckiego rządu, aby zminimalizować wpływ ich sprzedaży na rynek.


  • Justin Sun chce kupić BTC od niemieckiego rządu poza rynkiem, aby zmniejszyć negatywny wpływ sprzedaży na cenę największej kryptowaluty,
  • W ostatnim czasie niemiecki rząd systematycznie sprzedaje bitcoiny, co grozi dalszą presją na sprzedaż i spadkiem wartości czołowej wirtualnej waluty.

Oferta Justina Suna

Założyciel projektu Tron zaproponował niemieckiemu rządowi zakup BTC o wartości 2,3 mld dol. Ogłoszenie tej oferty miało miejsce 4 lipca br. na platformie X, gdzie Justin Sun ma 3,5 miliona obserwujących. 

Przedsiębiorca ten wyraził chęć negocjacji, podkreślając, że chce dokonać zakupu poza rynkiem, co mogłoby zapobiec negatywnemu wpływowi na cenę bitcoina.

Jestem skłonny negocjować z rządem niemieckim w sprawie zakupu wszystkich BTC poza rynkiem, aby zminimalizować wpływ na rynek

– napisał Justin Sun na X.

Ruchy niemieckiego rządu na rynku BTC

Adres kryptograficzny oflagowany, jako ten należący do niemieckiego rządu, zaczął systematycznie sprzedawać swoje bitcoiny. Po raz pierwszy wzbudzono podejrzenia dotyczące tej sprzedaży 19 czerwca br., kiedy to portfel ten przelał 6 500 BTC o wartości ponad 425 milionów dolarów.

Przed tym transferem, od lutego 2024 r., rząd Niemiec posiadał na wskazanym bitcoinowym adresie prawie 50 000 BTC, które prawdopodobnie zostały skonfiskowane od operatora pirackiej witryny filmowej Movie2k.

Platforma Arkham Intelligence zidentyfikowała portfel jako należący do niemieckiego Federalnego Urzędu Policji Kryminalnej (BKA).

W ostatnim przelewie z 4 lipca br. ze wspomnianego adresu kryptograficznego przetransferowano bitcoiny o wartości 172 mln dol. do wielu portfeli kryptowalutowych. Część z tych BTC trafiła na trzy popularne scentralizowane giełdy kryptowalut: Coinbase, Kraken i Bitstamp, co sugeruje, że niemiecki rząd może planować dalszą sprzedaż swoich zasobów.

Dwa dni wcześniej, 2 lipca br., ten sam portfel przelał BTC o wartości 52 mln dol. Wartości przelane na poszczególne giełdy wynosiły: 100 BTC na Coinbase, 150 BTC na Bitstamp i 32,74 BTC na giełdę Kraken.

Konsekwencje sprzedaży bitcoinów

Sprzedaż Bitcoinów przez niemiecki rząd może mieć poważne konsekwencje dla kryptowalut.

Znaczne ilości BTC trafiające na rynek mogą wywołać presję na spadek cen, co jest niekorzystne dla inwestorów i może prowadzić do destabilizacji.

Propozycja od Justina Suna, aby kupić bitcoiny poza rynkiem, jest próbą zapobiegnięcia takim skutkom.

Justin Sunreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.