Bez tego czynnika kurs bitcoina nie przebije swojego ATH z marca | Wiadomości | CrypS.

Bez tego czynnika kurs bitcoina nie przebije swojego ATH z marca

bitcoin hossa

W swojej nowej notatce analityk z CryptoQuant wskazuje na czynnik, który jest potrzebny, by kurs bitcoina zaczął rosnąć. Chodzi o płynność na rynku stablecoinów.


  • Analityk CryptoQuant wskazuje na czynnik, który musi zaistnieć, by cena BTC wzrosła,
  • Chodzi o płynność na rynku stablecoinów.

Kurs bitcoina bez tego nie wzrośnie!

Mac.D przekazał, że by bitcoinmógł naprawdę wzrosnąć, musimy zaobserwować wzrost płynności” na rynku stablecoinów.

Dodał też, że kryptowaluta nie była w stanie zarejestrować nowych maksimów (czyli zdrożeć powyżej 73 700 USD) od połowy marca 2024 r. z powodu polityki pieniężnej USA. Wyższe stopy procentowe na całym świecie zmniejszyły płynności w całej gospodarce, w tym też jakoby na poletku stablecoinów.

I faktycznie, tether (USDT) – najpopularniejszy na świecie stablecoin powiązany z dolarem amerykańskim – odnotował spadek kapitalizacji rynkowej z 83 miliardów USD (kwiecień 2022 roku) do 65 miliardów USD (listopad 2022 roku).

Dopiero w drugim kwartale 2023 roku kapitalizacja USDT wzrosła do ponad 82 miliardów USD, a następnie stale rosła przekraczając próg ponad 112 miliardów USD na koniec 2023 roku. Całkowita płynność stablecoinów pozostała w drugim kwartale 2024 r. w miarę stała.

Przejdźmy teraz znów do kursu bitcoina.

Powodem wzrostu ceny bitcoina w ciągu ostatniego roku jest, po pierwsze, oczekiwanie niższych stóp procentowych, a po drugie, fakt, że polityka fiskalna, w przeciwieństwie do polityki pieniężnej, w dalszym ciągu zapewnia płynność na rynku

– wskazał analityk.

Hayes uważa to samo

Nie tylko Mac.D patrzy na sprawę w taki sposób. W swoim niedawnym eseju współzałożyciel BitMEX – Arthur Hayes -argumentował, że dalsze wydatki fiskalne rządu USA nie ustaną, co będzie prowokować wzrost cen aktywów takich jak bitcoin.

Mac.D dodaje jednak, że kolejne ożywienie na rynku będzie również wymagać bardziej “akomodacyjnej polityki pieniężnej” w Stanach Zjednoczonych. Rezerwa Federalna może rozpocząć obniżki stóp procentowych we wrześniu.

Dopóki nie zobaczymy tych sygnałów, bitcoin prawdopodobnie będzie poruszał się w trendzie bocznym lub będzie podlegał dalszej korekcie, inwestorzy powinni mądrze patrzeć na rynek w perspektywie długoterminowej

– podsumował Mac.D.

bitcoin hossareklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.