Kurs bitcoina spada do poziomu z maja. Analitycy omawiają szanse na powrót do okolic 40 tys. USD | Wiadomości | CrypS.

Kurs bitcoina spada do poziomu z maja. Analitycy omawiają szanse na powrót do okolic 40 tys. USD

Kurs bitcoina spada

Kurs bitcoina na krótko spadł do poziomu 57 874 USD. Analitycy straszą kolejnymi falami wyprzedaży!


  • Kurs bitcoina spadł poniżej 58 tys. USD, tak więc kolejny raz poniżej psychologicznego poziom 60 000 USD,
  • Niektórzy sądzą, że cena spadnie do 40 000 USD.

Kurs bitcoina spada

Bitcoin spadł poniżej 60 000 USD. Zlikwidowane zostały lewarowane długie pozycje warte 60 milionów USD. Doszło też do wyzerowania etherowych pozycji.

Dlaczego jednak wyceny kryptowalut spadają? Dużo osób twierdzi, że inwestorów do wyprzedaży sprowokowała upadła dekadę temu giełda Mt.Gox, która na początku lipca ma rozpocząć spłatę swoich wierzycieli. W praktyce oznacza to przekazanie byłym klientom platformy coinów o wartości około 8,5 miliarda USD.

Mamy tu jednak do czynienia z… histerią. Gox nie wypłaci tych BTC wierzycielom od razu. Zrobi to w ratach. Proces ten potrwa tygodnie. Do tego nie każdy inwestor od razu sprzeda swoje coiny.

Mamy teraz do czynienia z odwrotnym “kupowaniem plotek i sprzedawaniem faktów”. Traderzy sprzedają, bo zakładają, że “będzie spadało”. Gdy ochłoną będą zapewne zmuszeni do odkupu droższych bitcoinów.

Powyższe sugeruje już to, że w mediach społecznościowych w ciągu ostatnich dwóch dni gwałtownie wzrosła liczba wzmianek o “buy the dip”, czyli kupowaniu BTC na dołku.

Dziś jeden bitcoin kosztuje ok. 58 700 USD, co oznacza spadek ok. 4% od wczoraj i nieco ponad 3% w skali 7 dni.

Ether potaniał do 3200 USD, co oznacza korektę o 4,7% w skali doby i 4,9% w ciągu tygodnia. Solana z kolei kosztuje 134 USD, co przekłada się na aż 10-procentowy spadek przez dobę i taką samą cenę co 7 dni temu.

Krew, pot i łzy

Jak zawsze w takich sytuacjach bywa, w sieci szybko pojawiają się mroczne wizje upadku BTC.

Analityk znany pod pseudonimem DonAlt twierdzi, że póki kryptowaluta “nie odzyska [wsparcia] 63 800 USD” będziemy żyć w niepewności.

Z kolei analityk Flow Horse twierdzi, że bitcoin może spaść do 40 000 USD.

Niemal wszyscy, których widzę na mojej osi czasu i na czatach, a którzy tylko na chwilę popadają w niedźwiedzi nastrój, myślą w kategoriach kilku punktów [procentowych], jeśli chodzi o minima. Całkowicie nie chcą rozważać tego, czy bitcoin ponownie osiągnie poziomu 40 000 USD. Jest to krótkowzroczne z oczywistych powodów

– napisał.

Tymczasem analityk Benjamin Cowen uważa, że bitcoin może teraz tanieć w oparciu o jego historyczną korelację ze stopą rentowności 10-letnich obligacji (US10Y).

Kurs bitcoina spadareklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.