Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [03.07.2023] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [03.07.2023]

Kursy kryptowalut 03.07.2023

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain, newsy z 3 lipca 2023 roku


Spis treści:

Nasz wschodni sąsiad chce zakazać transakcji peer-to-peer

Prawdą jest to, że Białoruś można bardziej zaliczyć do krajów totalitarnych, niż wolnych i demokratycznych. Reżim Łukaszenki dotyka swoim zasięgiem wszystkiego, co dzieje się w obrębie tego państwa. Teraz białoruskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych poinformowało, że trwają prace na ustawą, która miałaby zakazać kryptowalutowych transakcji peer-to-peer. Oficjalny powód wskazuje na walkę z cyberprzestępczością, aczkolwiek prawdziwy cel tego działania leży gdzie indziej.

Czytaj więcej: Ten kraj zamierza zakazać transakcji P2P z użyciem kryptowalut

Elon Musk ogłasza ważne zmiany na Twitterze

CEO Tesli oraz jeszcze do niedawna również i popularnej platformy social media poinformował w sobotę o wdrożeniu pewnych ograniczeń dla jej użytkowników. Twitter od kilku dni zmaga się z pewnymi problemami systemowymi, w tym ze sprawą przechwytywania danych przez zewnętrzne strony. W związku z tym nałożono limity dot. możliwości dziennego wyświetlania postów w serwisie. To rozwiązanie jednak spotkało się z bardzo negatywnym odzewem ze strony społeczności serwisu.

Czytaj więcej: Twitter wprowadza kontrowersyjne ograniczenia dla użytkowników. Co się dzieje z platformą?

Uważajcie na fałszywe airdropy lidera memecoinów

Chociaż wspominany wyżej Elon Musk kupując Twittera w październiku 2022 roku zapowiadał rozprawienie się z problemem fałszywych kont i promowanych oszustw na platformie, to niewiele się zmieniło w tej kwestii. Świadczy o tym kolejny alert dotyczący grupy osób, które podszywają się pod konto jednego z najpopularniejszych memecoinów. SCAMerzy próbują oszukać swoje potencjalne ofiary namawiając je do kliknięcia w złośliwy link, który pozwala im rzekomo na załapanie się na pewien airdrop. Nie dajcie się złapać na ich wędkę!

Czytaj więcej: SCAM Alert! Oszuści podszywają się pod twórców topowego memecoina

Świat znowu dał się nabrać na fake newsa stworzonego przez AI

W miniony weekend po sieci zaczęły krążyć doniesienia dotyczące tego, że przewodniczący amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) podał się do dymisji. Postać Gary’ego Genslera w środowisku kryptowalut nie budzi zbyt entuzjastycznych reakcji, stąd informacja o jego ewentualnej rezygnacji z zajmowanego stanowiska mogła wywołać pozorną euforię. Okazało się jednakże, że pogłoski te były fałszywe, a pierwotne źródło, które przekazało tę informację, opublikowało tekst wygenerowany przez sztuczną inteligencję. Jednakże część twitterowych kont, które posiadają sporą ilość obserwatorów, podało tego newsa dalej. Finalnie okazało się, że po raz kolejny mieliśmy do czynienia z dezinformacją, do której powstania posłużyła sztuczna inteligencja.

Czytaj więcej: Gary Gensler zrezygnuje z funkcji szefa SEC?

Ile tak naprawdę fanów mają popularne projekty kryptowalutowe?

Po raz kolejny okazuje się, że liczba followersów danego projektu z rynku cyfrowych aktywów na Twitterze nie odzwierciedla stanu faktycznego. Przeprowadzono badanie, które miało na celu ujawnienie, ile fałszywych kont na tej platformie stanowi jakiś procent obserwatorów danych topowych kryptowalut. Wyniki mogą zaskakiwać.

Źródło: Cointelegraph

Solana może połączyć siły z Ethereum

W weekend współzałożyciel Solana Labs – Anatoly Yakovenko – opisał w opublikowanym na Twitterze wątku kwestię wykorzystania blockchaina Ethereum jako drugiej warstwy dla Solany. Jego zdaniem taka kooperacja między dwoma sieciami jest bliższa realizacji niż mogłoby się wydawać. Przedstawił obopólne korzyści dla obu stron, jakie mogłyby wyniknąć z takiego rozwiązania.

Wraca trend na NFT?

Chociaż rynek niewymiennych tokenów (NFT) swój największy boom w historii wydaje się mieć już za sobą, to nie oznacza to, że tym sektorze nic się nie dzieje. W tym roku kilkukrotnie mogliśmy obserwować oznaki lekkiego ożywienia po tragicznym minionym roku, w którym wolumeny sprzedaży drastycznie zaczęły spadać. Początek tego roku był całkiem owocny, a teraz odnotowano, że wolumen obrotu tymi aktywami na blockchainie Ethereum był najwyższy od lutego 2023 roku.

Źródło: The Block

Gigant miningu chce konkurować z OpenAI

Lider z sektora wydobywczego BTC – Hive Blockchain (HIVE) – poinformował w piątek, że zamierza umożliwić swoim klientom dostęp do posiadanych centrów danych, by ci mogli szkolić modele językowe oparte na sztucznej inteligencji. Firma twierdzi, że jest w stanie zapewnić lepszy poziom prywatności, niż twórca słynnego chatbota, OpenAI.

Źródło: Coindesk

Kursy kryptowalut 03.07.2023reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.