Gary Gensler zrezygnuje z funkcji szefa SEC? | Wiadomości | CrypS.

Gary Gensler zrezygnuje z funkcji szefa SEC?

Patryk Chodyniecki
Gensler atakuje giełdy

Sztuczna Inteligencja zalewa internet fałszywymi informacjami, które wskazują, że Gary Gensler rezygnuje ze swojego stanowiska. 


Od kilku dni mamy wysyp tego rodzaju wiadomości. Już pierwszego lipca 2023 r. na stronie internetowej „thecryptoalert.com” pojawił się artykuł, który informował, że przewodniczący SEC, Gary Gensler złożył swoją rezygnację po wewnętrznym śledztwie. Taką informację ujawnił rzekomo anonimowy urzędnik.

Jednocześnie powyższy materiał został przeanalizowany przez detektor AI ZeroGPT, który pokazał, że tekst w 96.8% został prawdopodobnie wygenerowany przez sztuczną inteligencję. Dodatkowo, serwis, który upublicznił powyższą infromację jest stosunkowo nowym medium, a to znowu podważa jego wiarygodność. Dotychczasowe materiały umieszczone na stronie również mają znaczne współczynniki tworzenia treści przez AI (większość materiałów na platformie oscyluje w okolicach 70% prawdopodobieństwa). 

Gary Gensler i twitterowy głuchy telefon 

Niestety, mimo faktu, że portal przekazujący informację nie wydaje się być wiarygodny w swoich publikacjach, a ponadto tekst pachnie sztuczną inteligencją, użytkownicy Twittera puszczają w obieg nieprawdziwe doniesienia. Jedno z kont – @whalechart, które udostępniło fake newsa uzyskało ponad 1.6 miliona wyświetleń!

Sprawie przyjrzały się poważne media i jeszcze dzisiaj reporter Fox Business Network, Charles Gasparino, potwierdził, że Gary Gensler nie rezygnuje ze stanowiska szefa SEC.

Tego rodzaju plotki miały już miejsce znacznie wcześniej. Jeszcze w kwietniu wśród użytkowników Twittera i innych platform udostępniono treść z której wynikało, że Gensler zostanie zwolniony z pracy. 

Ziarno prawdy 

Chociaż wiele osób uważa, że żyjemy w czasach fake newsów, a wiadomości o Gary’m Genslerze są fałszywe, to jest w nich ziarno prawdy o którym warto wspomnieć. Niecały miesiąc temu, a dokładnie 12 czerwca amerykańscy ustawodawcy wprowadzili nowy projekt ustawy zwanej „SEC Stabilization Act” do Izby Reprezentantów. Jednym z głównych założeń dokumentu było właśnie obalenie Genslera.

Pomimo tego nadal piastuje on swoje stanowisko. Reporter z kanału FOX zyskał informację u źródła odnośnie potencjalnej rezygnacji obecnego szefa SEC. Gdyby nie to, prawdopodobnie do chwili obecnej pół branży kryptowalutowej udostępniłaby fałszywe wiadomości na każdej możliwej platformie społecznościowej. Cała sytuacja jest dosyć groteskowa.

Z jednej strony mamy postać Genslera, który zmienia swoje zdanie odnośnie koncepcji kryptowalut, a internauci znajdują archiwalne nagrania z jego udziałem, które uprzykrzają mu życie – i nikt z tym nic nie robi. Z drugiej strony podrzędne czasopismo tworzy jednego fake newsa na temat jego rezygnacji z funkcji SEC, a miliony ludzi podają sobie wzajemnie taką informację bez jakichkolwiek konsekwencji. To pokazuje, że warto sprawdzić każdą wiadomość u źródła, a samo AI musi zostać uregulowane w zakresie tworzenia treści. 

Gensler atakuje giełdyreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.