Twitter wprowadza kontrowersyjne ograniczenia dla użytkowników. Co się dzieje z platformą? | Wiadomości | CrypS.

Twitter wprowadza kontrowersyjne ograniczenia dla użytkowników. Co się dzieje z platformą?

Elon Musk zastępuję logo twittera logiem dogecoin

W odpowiedzi na ekstremalne poziomy scrapingu danych i manipulacji systemu, Twitter ogranicza liczbę postów, które mogą zostać codziennie przeczytane przez użytkowników. 


Sam Elon Musk publicznie przyznał, że od 1 lipca 2023 r. zweryfikowane konta mogą przeczytać maksymalnie 10 000 postów dziennie. Profile, które nie przeszły weryfikacji mogą obejrzeć do 1000, bądź 500 wpisów na dobę, jeśli mówimy o nowych użytkownikach. 

Problemy platformy 

Ostatnie dni nie należą do najlepszych dla giganta social media. Użytkownicy platformy wielokrotnie zgłaszali problemy z kontem – w tym brak możliwości odzyskania stworzonych tweetów, brak osi czasu i pojawiający się komunikat: 

Przekroczono limit stawki. 

Do sytuacji odniósł się nawet popularny serwis monitorujący awarie – Downdetector, który odnotował tysiące zgłoszeń od użytkowników Twittera. Kraje, które ucierpiały najbardziej to Francja, Wielka Brytania, Niemcy oraz wschodnie i zachodnie wybrzeże Stanów Zjednoczonych.

Twitter vs AI 

Do chwili obecnej Musk nie wskazał przyczyny, przez którą użytkownicy Twittera maja tego rodzaju problemy. Informuje on jednak, że dane serwisu były wadliwe i obniżały jakość usług dla klientów. Niektórzy podejrzewają, że wysyp wadliwych informacji może być spowodowany działaniem AI oraz ChatGPT. Limity zapytań na platformie są wprowadzone po to, by móc kontrolować ilość treści kierowanej do interfejsu programowania aplikacji (API) Twittera.

Z jednej strony jest w tym trochę racji – mało osób jest w stanie dziennie przyswoić informację z 10 000 postów. Z drugiej strony – jeżeli Elon chce unicestwić AI, to zwróćmy uwagę, że sam przez pewien czas był za rozwojem sztucznej inteligencji (wcześniej ją potępiając). Dodatkowo Musk korzysta z Twittera teoretycznie w żartobliwy sposób, jednak w praktyce, poprzez swoje posty, wywiera on ogromny wpływ na wahania kursu niektórych kryptowalut. 

Głos ludu 

Kontrowersyjna metoda ograniczania treści na Twitterze przyciągnęła wiele głosów krytyki. Użytkownicy zaczęli masowo dodawać hashtagi –  #TwitterDown i #RIPTwitter aby wyrazić swoje niezadowolenie. Jack Dorsey, współzałożyciel i były dyrektor generalny Twittera nie potępił jednak działań Muska. Według niego decyzja o ograniczeniu ilości treści została wydana prawdopodobnie po to, by chronić całą platformę. Jednocześnie dodał on wpis 2 lipca 2023 r. wskazując, że:

Prowadzenie Twittera jest trudne […]. Chciałbym zobaczyć, jak Twitter przechodzi na odporny pod względem cenzury protokół, który będzie przypominać blockchain Bitcoin i Nostra. 

 

Ciekawostką jest fakt, że nawet założyciel CardanoCharles Hoskinson – widząc to, co się dzieje na rynku postanowił chwilowo zrezygnować z używania Twittera. Powyższa decyzja została podjęta tuż po wprowadzeniu limitów treści. Sytuacja pokazuje, że chociaż nie ma praktycznie osób, które czytają 10 000 postów dziennie, to ograniczenie wolności słowa i nakładanie limitów na konsumentów po prostu źle się kończy

Elon Musk zastępuję logo twittera logiem dogecoinreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.