Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [02.02.2024] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [02.02.2024]

Filip Dzięciołowski
Kursy kryptowalut 02.02.2024

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain z 2 lutego 2024 r.


Spis treści:


Kurs Chainlink stale rośnie. Najwyższy poziom od kwietnia 2022 r.

O tym projekcie wspominano już wielokrotnie przy różnych analizach, że warto jest mieć go w swoim portfelu na kolejną hossę. Od października 2023 roku regularnie zalicza ładne wyskoki na swoim wykresie cenowym, a to co świadczy o jego potencjale, to silne fundamenty oferujące funkcjonalności, na które instytucje wykazują coraz większy popyt.

Czytaj więcej: Projekt o mocnych fundamentach znów wystrzelił! Jego kurs jest najwyższej od kwietnia 2022 roku

Gate.io wchodzi do Polski ze swoją kartą Visa

Topowa giełda kryptowalut przekazała, że rozszerza zakres swoich działań dot. kryptowalutowej karty płatniczej Visa na kolejne kraje z regionu EOG. Nowymi beneficjentami staną się również i użytkownicy z Polski. Używanie tego produktu niesie ze sobą wiele korzyści, tak więc jeśli korzystacie z usług tej platformy, to warto się zainteresować tematem.

Czytaj więcej: Giełda kryptowalut Gate.io będzie oferować Polakom swoją kartę Visa. Jakie są jej benefity?

Tether ma więcej trupów w szafie niż myślisz, twierdzi JPMorgan

Jeden z największych banków na świecie uważa, że niebawem na jaw zacznie wychodzić coraz więcej faktów, które Tether ukrywa przed opinią publiczną. Paulo Ardoino, czyli CEO emitenta USDT, nie pozostał dłużny analitykom JPMorgan i rzucił im dość kąśliwą odpowiedź

Czytaj więcej: Tether jest zagrożeniem dla rynku kryptowalut! Ostrzega bank JPMorgan, a CEO firmy im odpowiada

Panowie z Three Arrows Capital zaliczają kolejną porażkę

Ups, oni znów to zrobili. Drugiego tak szemranego duetu z tak zszarganą opinią na rynku kryptowalut, jak Su Zhu i Kyle Davies można szukać naprawdę ze świecą. Kolejny ich biznes okazał się niewypałem, ale spokojnie, zaraz wrócą z następnym i powiedzą, że to dopiero będzie „coś wielkiego”.

Czytaj więcej: Upadł kolejny biznes cwaniaków od 3AC. Ich giełda kończy działalność

Władze USA biorą się za kolejną giełdę kryptowalut. Kto po Binance?

W ostatnim czasie organy działające pod rządami administracji prezydenta Joe Bidena mocno zaczęły ścigać wszystkie przypadki łamania prawa przy użyciu kryptowalut. W listopadzie 2023 roku było głośno w wyniku rekordowej kary, jaką zapłaciła giełda Binance, a teraz Departament Sprawiedliwości dobrał się do kolejnego podmiotu. Jak widać, USA nie zapominają i nawet po latach potrafią rozgrzebywać stare sprawy.

Czytaj więcej: Binance to dopiero początek. USA kontynuują krucjatę przeciwko kryptowalutom

Vitalik Buterin przeprasza za nazwanie scamem wartościowego projektu

Nie wszystko złoto, co się świeci, ale nie ma też co oceniać z góry po okładce i wrzucać wszystkich projektów do jednego wora z napisem „scam”. O tym właśnie przekonał się współtwórca Ethereum, który pokornie przeprosił za swoje słowa o jednym z projektów, którego społeczność okazała się dość wartościowym movementem.

Czytaj więcej: Vitalik Buterin przeprasza za swoje słowa dot. memecoina o nazwie… BITCOIN

Służby nic sobie nie robią ze zgłoszeniami dot. cyberprzestępczości?

Często słyszy się, że jeśli padliśmy ofiarą scamerów i straciliśmy „zainwestowane” środki, to jest już „po ptokach”, bowiem organy ścigania w tym temacie nic nie zdołają zdziałać. Ostatnie doniesienia tylko potwierdzają, że służby nadal nie wiedzą jak postępować w tego typu przypadkach. Natomiast cyberprzestępcy robią się coraz bardziej przebiegli…

Czytaj więcej: Wyrafinowanie oszustów skoczyło na nowy level – ostrzegają eksperci od cyberbezpieczeństwa

Kursy kryptowalut 02.02.2024reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.