Vitalik Buterin przeprasza za swoje słowa dot. memecoina o nazwie... BITCOIN | Wiadomości | CrypS.

Vitalik Buterin przeprasza za swoje słowa dot. memecoina o nazwie… BITCOIN

Vitalik Buterin Bitcoin

Współtwórca Ethereum nigdy nie należał do fanów kryptowalut określanych mianem shitcoinów, czyli opierających swoją wartość stricte na spekulacjach i hype’ie na dane zjawisko z nimi związane. Wielokrotnie dawał wyraz tego, że takie projekty zaśmiecają tylko rynek i prowadzą w głównej mierze do strat. Jeden z nich opisał jako jawny scam, jednakże po czasie skorygował swoją opinię


  • Vitalik Buterin w jednym ze swoich esejów stwierdził, że projekt o nazwie HarryPotterObamaSonic10Inu (BITCOIN) jest oszustwem, bowiem podszywa się pod największą z kryptowalut i próbuje tym przyciągnąć do siebie kapitał mniej uważnych inwestorów,
  • Jednakże po interwencji jednego z członków społeczności projektów programista poprawił swój wpis i oficjalnie przeprosił za tę pomyłkę. W następstwie tej informacji, kurs tokena wyskoczył momentalnie o 50% do góry.

BITCOIN nie jest scamem, to memecoin

Rynek kryptowalut jest pełen paradoksów, absurdów oraz zdarzeń pozbawionych jakiejkolwiek logiki. Nie brakuje w tym sektorze także i oszustów, którzy próbują zagarnąć dla siebie pieniądze użytkowników tej klasy aktywów poprzez podszywanie się pod popularne projekty.

Przykładowo, gdy pisaliśmy dla Was ostatnio artykuł o tokenie MAGA, który nawiązuje do postaci Donalda Trumpa, to natknęliśmy się na tuzin “podróbek” tego memecoina.

Wśród listy dostępnych w obiegu tokenów o nazwie “Bitcoin” można natrafić również na więcej niż tylko jeden i nie chodzi nam tutaj o altcoiny powstałe w następstwie hard forka króla kryptowalut. Takie zjawiska stanowczo potępił Vitalik Buterin w jednym ze swoich ostatnich esejów, w którym nijako zaatakował projekt HarryPotterObamaSonic10Inu (BITCOIN).

Napisał bezpośrednio, że jest o scam próbujący podszywać się pod BTC. Jednakże sytuacja przybrała całkiem ciekawy obrót zdarzeń, gdyż jeden z fanów wspomnianego projektu napisał na X, że Vitalik Buterin bardzo krzywdząco odniósł się do tego tokena nie znając najwidoczniej jego backgroundu.

Jak się okazało, społeczność tej kryptowaluty to nie tylko towarzystwo wyczekujące okazji, by sprzedaż swoje tokeny na górce i zarobić na tym szybką kasę, ale i społeczność działające w naprawdę szczytnych celach.

Użytkowniczka o nicku artchick.eth wspomniała m.in. o budowie przez tych ludzi studni w Nigerii oraz dostarczaniu strojów i potrzebnego sprzętu dziecięcym drużynom piłkarskim.

Programista pokornie odniósł się do tej uwagi i przekazał, że zaktualizował swój wpis we wspomnianym eseju o informację, że popełnił błąd. Jak napisał, “token nie jest oszustwem, to memecoin”.

I w tym miejscu wróćmy do wspomnianej wyżej kwestii, że świat kryptowalut to często festiwal wielu nieprzewidzianych zdarzeń bez logicznego wyjaśnienia. W tym przypadku następstwem przeprosin ze strony współtwórcy Ethereum było wybicie kursu tokena HarryPotterObamaSonic10Inu (BITCOIN) o 50% na jego wykresie cenowym, po czym zaliczył lekki spadek.

Wykres cenowy HarryPotterObamaSonic10Inu (BITCOIN). Źródło: TradingView
Vitalik Buterin Bitcoinreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.