Upadł kolejny biznes cwaniaków od 3AC. Ich giełda kończy działalność | Wiadomości | CrypS.

Upadł kolejny biznes cwaniaków od 3AC. Ich giełda kończy działalność

Jacek Walewski

Platforma roszczeń upadłościowych OPNX (skrót od Open Exchange) — uruchomiona przez współzałożycieli upadłego funduszu hedgingowego Three Arrows Capital — ogłosiła, że oficjalnie kończy działalność.


  • OPNX kończy działalność. Chodzi o firmę założoną przez współzałożycieli Three Arrows Capital,
  • Obaj założyciele Three Arrows Capital, Su Zhu i Kyle Davies, są poszukiwani.

OPNX śpiewa wam „goodbye”

OPNX to hybrydowa platforma roszczeń upadłościowych i zarazem giełda, która umożliwia użytkownikom handel wierzytelnościami wierzycieli upadłych firm kryptowalut.

O firmie powinniśmy jednak pisać już w czasie przeszłym. Chodzi o to, że klienci OPNX otrzymali właśnie maila, z którego wynika, że platforma ta „zdecydowanie zaleca” swoim użytkownikom rozliczenie wszystkich swoich pozycji do 7 lutego i wycofanie środków z jej kont i portfeli do 14 lutego. Potem funkcja wypłaty zostanie wyłączona.

Chcielibyśmy poinformować, że OPNX.com oficjalnie zakończy działalność w lutym 2024 r.

– nie pozostawia złudzeń firma.

W odpowiedzi na powyższe cena natywnego tokena OX OPNX spadła w godzinę o ok. 38% (z 0,01 USD do ok. 0,006 USD).

Wykres cenowy tokena OX na giełdzie Gate.io. Źródło: TradingView

Znowu w życiu im nie wyszło

Za OPNX stoją Su Zhu i Kyle Davies. Obaj założyli giełdę po bankructwie ich kryptowalutowego funduszu hedgingowego – Three Arrows Capital (3AC) z siedzibą w Singapurze. Ten – wpisując się w ówczesną modę – upadł w czerwcu 2022 r.

Wkrótce po upadku ich funduszu hedgingowego Zhu i Davies zniknęli. Teneo, firma odpowiedzialna za likwidację aktywów 3AC, starała się „zaprosić” obu do sądu. Doszło do wręcz kuriozalnej sytuacji, gdy Teneo robiło to ostatnie za pomocą… social mediów.

Zamknięcie OPNX to już kropka nad „i”. Zhu i Davies są kompletnie niewiarygodni w oczach rynku i raczej nie mają już szansy na ratunek poprzez uruchomienie kolejnej firmy. Do tego Teneo stara się obecnie odzyskać od nich aż 1,3 miliarda USD. Twierdzi bowiem, że obaj przejęli środki upadłego funduszu hedgingowego.

Upadek 3AC wpisuje się w długą już historię wielkich bankructw na rynku kryptowalut. Najsłynniejszymi przykładami są losy Mt. Gox i Marka Karpelesa oraz FTX i Sama Bankmana-Frieda. Ten pierwszy uniknął ostatecznie kary więzienia. Drugi najpewniej spędzi resztę życia w zakładzie karnym.
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.