Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [02.01.2024] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [02.01.2024]

Filip Dzięciołowski
Kursy kryptowalut 02.01.2024

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain z 2 stycznia 2024 r.


Spis treści:


Bitcoin na starcie ruszył z kopyta w nowym roku

Bitcoin zaczyna nowy rok świecąc na zielono i zalicza ładny wyskok swojej ceny w ciągu ostatnich 24 godzin. Co było katalizatorem do podniesienia się kursu tego aktywa do poziomów widzianych ostatni raz na początku kwietnia 2022 roku?

Czytaj więcej: Bitcoin zaczyna nowy rok od silnych wzrostów. Jego kurs jest najwyżej od kwietnia 2022 r.

Hayes wskazuje, dlaczego Tether niedługo stanie się niepotrzebny

Tether od jakiegoś czasu zagłębia się w różne sektory inwestycyjne. Dowodzona przez Paulo Ardoino firma wspiera przemysł miningu bitcoina, ale i przeznaczyła także spory kapitał na zakup kart graficznych, które mają służyć do rozwoju AI. Czy przedsiębiorstwo, mimo pozycji giganta i niekwestionowanego lidera w segmencie stablecoinów, zdaje sobie sprawę, że wiecznie nie będzie dominować w tej kwestii? Arthur Hayes, czyli współzałożyciel giełdy BitMEX, uważa, że Tethera wykoszą niebawem konkurenci i to z tradycyjnego sektora finansowego.

Czytaj więcej: Tether odejdzie do lamusa? Arthur Hayes twierdzi, że banki zastąpią emitenta USDT

Z fajnej akcji zrobiła się afera. Twórca Nest Wallet ma pretensje do MetaMaska

Wielu użytkowników sieci Ethereum kwalifikuje się do airdropa tokenów od projektu Less Fees and Gas for (LFG). Jest to ogólnie fajna inicjatywa od społeczności Solany i warto w tym miejscu napisać o nich dobre słowo. Niestety, cała akcja zyskała rozgłos w atmosferze kontrowersji i pretensji, bowiem cyberprzestępcy nie przegapili okazji, by spróbować okraść ludzi i niestety udało im się to.

Czytaj więcej: Scamerzy zostawili pułapkę dla użytkowników Ethereum. Wśród ofiar twórca cyfrowego walleta

Trump straszy, co się wydarzy, jeśli nie wróci na stanowisko prezydenta

Donald Trump może sobie podać dłoń z Robertem Kiyosakim, bowiem tak samo, jak słynny pisarz, uważa on, że gospodarka USA jest w opłakanym stanie i zmierza ku upadkowi. Miliarder jednak nie zachęca nikogo do zakupu złota, srebra i bitcoina, by przetrwać nadchodzący kryzys, tylko by po prostu na niego zagłosować, to wtedy kraj zostanie uratowany.

Czytaj więcej: Donald Trump szokuje swoją prognozą w przypadku przegranej w wyborach

Styczeń 2024 jest obfity w zrzuty topowych tokenów na rynek

Pierwszy miesiąc nowego roku serwuje nam serię odblokowywania kolejnych partii tokenów od projektów cieszących się sporym zainteresowaniem. Pierwszy unlock miał miejsce już wczoraj, a następny wydarzy się najpóźniej jutro.

Czytaj więcej: Topowe projekty uwolnią tokeny o wartości 600 mln USD. Co warto wiedzieć?

Legendarny Miki Mouse nie jest już własnością Disneya, ale hitem na rynku NFT

Zapewne większość z Was widziała na YT klasyczną, legendarną wręcz, animację Disneya z 1982 roku pt. „Steamboat Willie”. Jej główny bohater w ówczesnej wersji, w jakiej był przedstawiony, dziś nie należy już do pakietu posiadanych praw autorskich przez giganta filmowego. Natomiast kolekcja z jego wizerunkiem szturmem przejęła takie platformy, jak OpenSea czy Blur.

Czytaj więcej: Inwestorzy rzucili się na NFT z postacią, do której Disney stracił prawa autorskie

 


Newsy z dni 30.12.2023 – 01.01.2024

Wszystkiego dobrego w nowym roku!


Rok 2023 żegnamy exploitem na 80 mln USD, dokonanym chwilę przed północą

Jeszcze tylko ten jeden skok i możemy otwierać szampana, pomyśleli hakerzy i tak też uczynili. Na nieco ponad 3 godziny przed północą doszło do kradzieży milionów dolarów w kilku kryptowalutach z pewnego mostu łączącego różne blockchainy.

Czytaj więcej: Kilka godzin przed końcem 2023 roku dokonano ogromnej kradzieży kryptowalut

Kolejny fałszywy broker na polskim rynku kryptowalut

W Polsce (i nie tylko) przydałaby się jakaś głośna kampania społeczna, która by dotarła ze swoim przekazem do przeciętnego Nowaka i Kowalskiej, że pieniądze z nieba nie spadają oraz by nie ufać nikomu, kto próbuje ich namówić na inwestycję życia. Otrzymujemy tego kolejny smutny przykład, że ludzka naiwność jest wciąż na bardzo wysokim poziomie, a straty ponoszone przez ofiary scamerów wynikają z podstawowych braków wiedzy w pewnych tematach.

Czytaj więcej: Chciał zainwestować w kryptowaluty. Stracił ponad 300 tys. zł

Zaskakujący wybór BlackRock w kwestii pośrednictwa przy ETF-ach na BTC

BlackRock niespodziewanie zaprasza do udziału w ich potencjalnym ETF-ie na bitcoina firmę, która jest dosyć negatywnie kojarzona w kwestii stosunku do kryptowalut. Obserwatorzy rynku doszukują się ukrytego motywu najnowszego stanu rzeczy. Ciekawa ironia losu.

Czytaj więcej: BlackRock wywołuje kontrowersje ws. swojego ETF-a na bitcoina. Eksperci mówią o hipokryzji

Ktoś „pożyczył” sobie prądu na 1 mln USD, by potajemnie kopać BTC

No cóż, trzeba przyznać, że niektórzy to mają rozmach w kwestii kombinowania. Energia elektryczna jest coraz częściej kradzionym zasobem, który jest niezbędny do wydobywania kryptowalut. W tym artykule opisaliśmy przy okazji kilka przykładów, jak i gdzie dokonywano tego typu procederu. Nasi (czytaj Polacy), również mogą pochwalić się kilkoma takimi przypadkami.

Czytaj więcej: Wykopali swoje bitcoiny dzięki energii wartej milion dolarów. Wpadli w ręce służb

AI pożera energię elektryczną w kolosalnych ilościach

Sztuczna inteligencja może zagrozić nam w zupełnie inny sposób niż myślisz! Nie, nie chodzi o utratę pracy. Ktoś tu mówił, że mining bitcoina pożera za dużo prądu? Sztuczna inteligencja potrzebuje go tyle, co małe państwo. I możemy być pewni, że wartość ta będzie rosła. Czy to się przełoży na wiele reperkusji w przyszłych latach?

Czytaj więcej: Sztuczna inteligencja może nam zagrozić w zupełnie inny sposób niż myślisz!

Internet Computer szykuje wielki comeback?

Projekt, który na rynku kryptowalut został uznany za „opuszczony przez boga”, w ostatnim czasie znów daje o sobie znać. Podskoczył na swoim wykresie cenowym w skali miesiąca o ponad 170%, a obecnie bije się z SHIB o miejsce w rankingu topowych projektów pod względem marketcapu. A może to shiba inu słabnie mimo ostatnich kamieni milowych, jakie padły w jego ekosystemie?

Czytaj więcej: Upadła gwiazda wśród altcoinów przegania shiba inu (SHIB)

Opłacało się dotować polityków. SBF ma już o jeden problem mniej

Więzienny handlarz rybkami, jak można by mówić o obecnej profesji Sama Bankamana-Frieda, nie będzie finalnie sądzony w sprawie kolosalnych dotacji, jakie przekazywał politykom USA ze zdefraudowanych środków klientów FTX. Społeczność kryptowalut przedstawia jednak argumenty, że ta decyzja jest bardzo dużym błędem i może prowadzić do kolejnych szemranych interesów polityków w przyszłości.

Czytaj więcej: Drugi proces sądowy SBF-a odwołany! Prawnicy piszą o poważnej „pomyłce sprawiedliwości”

AI rysuje komiksy

Sztuczną inteligencję wykorzystuje się już do tworzenia muzyki (w tym produkcji całych albumów, nie tylko samych instrumentali), generowania obrazków i animacji, dłuższych treści, ale jak dotąd nie było zbytnio głośno o przypadkach, by AI stworzyła komiks.

Czytaj więcej: Sztuczna inteligencja z nowym zastosowaniem. Aż dziwne, że ktoś wcześniej na to nie wpadł!

Kursy kryptowalut 02.01.2024reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.