Topowe projekty uwolnią tokeny o wartości 600 mln USD. Co warto wiedzieć? | Wiadomości | CrypS.

Topowe projekty uwolnią tokeny o wartości 600 mln USD. Co warto wiedzieć?

Przed nami istna fala odblokowywania tokenów. Na rynek trafią cyfrowe aktywa o łącznej wartości 600 milionów USD. Pytanie, czy inwestorzy połkną taką ilość…


  • W tym miesiącu na rynek trafią tokeny m.in. od Aptos.
  • Poza nim swoje tokeny na rynek zrzuci ponad 20 innych projektów (m.in. sieć warstwy 2 Ethereum, Optimism, czy Axie Infinity).

Wysyp nowych tokenów

W styczniu na rynek trafią m.in. tokeny od Aptos (APT). Mowa o podaży wartej 234 miliony dolarów. To jednak czubek góry lodowej. Według danych od platformy Token Unlocks swoje cyfrowe aktywa udostępni na wolnym rynku ponad 20 projektów. Łącznie te tokeny mają być warte 600 milionów dolarów.

Proces odblokowywania tokenów polega na stopniowym uwalnianiu aktywów z np. ICO. Wszystko to, by zniechęcić wczesnych inwestorów lub członków zespołu do sprzedaży ich zasobów w znacznych ilościach. Według badań przeprowadzonych przez Cambridge Center for Alternative Finance (CCAF) praktyka ta konsekwentnie wywiera znaczny wpływ na szerszą dynamikę rynku, często wzmacniając presję sprzedażową.

Liderzy odblokowywań

Jak wspomnieliśmy, liderem zrzutów ma okazać się sieć blockchain Aptos. W dniu 12 stycznia wypuści na rynek 24,84 miliona tokenów APT o wartości 234 milionów USD, co stanowi ponad 8% podaży w obiegu.

Kolejnym projektem z tokenami jest Injective. Zrzut na rynek nastąpi 21 stycznia. Chodzi o 3,67 miliona tokenów INJ o wartości 135 milionów USD. Dla tego startupu nie oznacza to rewolucji, bowiem aż 96% jego zasobów zostało już odblokowanych.

Za nami (1 stycznia) emisja tokenów protokół dYdX (33 miliony tokenów, 12,3% podaży w obiegu, łączna wartość: 111 milionów dolarów). Doprowadziło to do korekty rzędu 3%.

Sieć warstwy 2 Ethereum, Optimism, odblokuje dla swojego zespołu i inwestorów 24,16 mln OP o wartości 87,7 mln USD. Wydarzy się to najpóźniej w dniu 30 stycznia.

Axie Infinity, projekt typu play-to-earn (P2E), zaplanował odblokowanie swoich tokenów na 18 stycznia. Zrzut ma wartość 31 milionów.

Sui, blockchain warstwy 1, ma udostępnić 34,62 mln SUI wartych 28 milionów dolarów. Stanie się to najpóźniej jutro, tj. 3 stycznia.

Do tego wszystkiego dojdą tokeny o wartości kolejno: 26 milionów USD od ApeCoin (17 stycznia), 160 000 USD w aktywach Tornado Cash i 8,88 miliona USD w tokenach CyberConnect.
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.