Donald Trump szokuje swoją prognozą w przypadku przegranej w wyborach | Wiadomości | CrypS.

Donald Trump szokuje swoją prognozą w przypadku przegranej w wyborach

Karolina Kropopek

Amerykański przedsiębiorca oraz były prezydent Stanów Zjednoczonych wydał ostrzeżenie przed nadciągającą “katastrofą” gospodarczą, jeśli przegra on w tegorocznych wyborach.


  • Donald Trump twierdzi, że w przypadku, gdy nie zostanie wybrany na prezydenta, Stany Zjednoczone mogą stanąć w obliczu krachu na giełdzie gorszego niż ten z 1929 r. oraz Wielkiego Kryzysu,
  • Wspomniany polityk staje się również lepszym wyborem dla społeczności kryptowalut ze względu na to, iż sam eksperymentował z cyfrowymi aktywami, w przeciwieństwie do administracji Bidena.

Donald Trump ratunkiem dla gospodarki USA?

Polityk, który był prezydentem Stanów Zjednoczonych w latach 2017-2021 przedstawił kontrowersyjną opinię na temat własnej roli w ochronie gospodarki USA przed nadchodzącą “katastrofą”. Swoje poglądy udostępnił on za pośrednictwem platformy społecznościowej “Truth Social”.

Donald Trump uznał, że jego kraj znajduje się w opłakanym stanie. Co więcej, rosnąca inflacja dolara amerykańskiego, która według niektórych źródeł przekroczyła 30% w ciągu ostatnich 3 lat, całkowicie zniszczyła siłę nabywczą dla konsumentów. 

Wspomniany były prezydent USA uznał, że giełda radzi sobie dobrze dlatego, iż instytucje finansowe oraz ludzie oczekują, że wygra on wybory. Nie jest to pierwsze jego ostrzeżenie skierowane do obywateli Stanów Zjednoczonych. Już w kwietniu 2023 r. martwił się o załamanie dolara amerykańskiego, a także możliwość nadejścia III wojny światowej. Podkreślał wówczas także, iż USA przegrywa wojnę walutową z Państwem Środka. Obok twierdził, że chiński rząd dąży do zdetronizowania dolara, jako dominującej waluty na świecie. 

Związek z rynkiem kryptowalut

Według niektórych osób zwycięstwo Donalda Trumpa w wyborach prezydenckich w Stanach Zjednoczonych mogłoby przynieść korzyści dla sektora wirtualnych walut. Obecnie regulatorzy z tego kraju nie są przyjaźnie nastawieni do tej klasy aktywów. Wspomniany polityk z kolei nie pała do nich nienawiścią, a co więcej sam wydawał swoje kolekcje tokenów niewymienialnych (NFTs). 

Problemy związane z kandydaturą na prezydenta

Według orzeczenia wydanego 20 grudnia 2023 r. przez Sąd Najwyższy Kolorado, Donald Trump nie może pojawić się na karcie do głosowania w tegorocznych wyborach prezydenckich z uwagi na rolę, jaką odegrali jego zwolennicy w ataku na Kapitol USA z 6 stycznia 2021 r. Obecnie oczekuje on na orzeczenie od Sądu Najwyższego Stanów Zjednoczonych dot. tego, czy stany (Kolorado i Maine) mogą uniemożliwić mu kandydowanie w wyborach prezydenckich. 
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.