Upadła gwiazda wśród altcoinów przegania shiba inu (SHIB) | Wiadomości | CrypS.

Upadła gwiazda wśród altcoinów przegania shiba inu (SHIB)

Karolina Kropopek
Shiba Inu

Młodszy brat dogecoina (DOGE) na chwilę został wyprzedzony przez projekt kryptowalutowy Internet Computer (ICP) pod względem kapitalizacji rynkowej. Obecnie SHIB i ICP dzieli niewielka przepaść pod względem całkowitej wartości.


  • Kryptowalutowy projekt ICP na pewien czas wyprzedził SHIB pod względem kapitalizacji rynkowej, co może wskazywać na osłabienie popularnego memecoina
  • W chwili pisania tego tekstu wspomniane altcoiny ponownie zamieniły się miejscami. Obecnie to shiba inu pozostaje na prowadzeniu jako 16. co do wielkości kryptowaluta

Internet Computer z kluczowym postępem

W ciągu ostatnich 7 dni wartość ICP podniosła się o blisko 40%. Aktualnie jego cena jednostkowa to 13,07 dol., a kapitalizacja rynkowa przekracza 5,9 mld dol. Choć obecnie plasuje się on na 17 pozycji wśród największych projektów kryptograficznych, na moment zdołał pozbawić 16 miejsca shiba inu

Do tej pory SHIB odzyskał utraconą pozycję. W chwili pisania tego tekstu jego wartość rynkowa przekracza 6,2 mld dol., a cena jednostkowa wynosi 0,00001052 dol. 

Niektórzy członkowie społeczności wirtualnych walut nazywali token ICP “zapomnianym przez Boga”. W ciągu ostatnich 30 dni jego kurs wzrósł o ponad 176%. Co więcej, w 2023 r. zwiększył swoją wartość o ponad 225%. Jednak od ATH odnotowanego w maju 2021 r. dzieli go aż 98%.

Podczas gdy ICP notował wzrost wartości w grudniu 2023 r., kurs SHIB wydawał się pozostawać w stagnacji. W ubiegłym roku jego wartość wzrosła jedynie o około 30%. 

Shiba inu stawia na rozwój

Mimo gorszych wyników cenowych młodszy brat dogecoina ma na swoim koncie kilka kluczowych osiągnięć. Przynależna do niego sieć warstwy 2 (L2) – Shibarium – odnotowała znaczny wzrost w ubiegłym r. Co więcej, w 2024 r. weszła ona z mocnym akcentem, przekraczając próg 236 mln transakcji. 

Shiba Inureklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.