Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [01.08.2023] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [01.08.2023]

Filip Dzięciołowski

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain, newsy z 01 sierpnia 2023 roku


Spis treści:


Ukraińskie giełdy kryptowalut bliskie upadku?

Chociaż nasz wschodni sąsiad, będący w stanie wojny z rosyjskim najeźdźcą, dzięki kryptowalutom uzyskał ogromne wsparcie finansowe, to tamtejsi regulatorzy nie rozpieszczają tego sektora. Restrykcyjne dyrektywy Ukraińskiego Banku Centralnego bardzo negatywnie wpłynęły na wolumen obrotu na popularnych ukraińskich CEXach. Wiele firmy z branży zaczęło przenosić się poza granice tego państwa.

Czytaj więcej: Ukraiński rząd zabije lokalną branżę kryptowalut! Oto dlaczego

Memecoin BALD to SCAM. Społeczność kryptowalut wskazuje winnego

Informowaliśmy Was wczoraj o szalonym rajdzie cenowym kilku memecoinów w sieci Base. Jak to zwykle bywa w przypadku tego typu aktywów, ich wartość równie szybko spada, jak wzrosła chwilę przed tym. Token BALD, kojarzony mylnie z CEO Coinbase, okazał się typowym rug pullem, bowiem podmiot stojący za nim wyciągnął całą płynność i zniknął z pieniędzmi inwestorów. Społeczność kryptowalut wszczęła dochodzenie, kto dokładnie pociągał za sznurki w tym projekcie. Wskazano na popularnego przedsiębiorcę, który od kilku miesięcy niezbyt cieszy się szacunkiem w naszym środowisku.

Czytaj więcej: BALD okazał się rug pullem. Jednakże zaskakujące jest to, kto zdaniem internautów stoi za tym SCAMem

Amerykańska skarbówka bierze się za staking

W poniedziałek IRS, czyli Urząd Skarbowy Stanów Zjednoczonych, poinformował o tym, że nagrody za staking kryptowalut należy zgłaszać jako dochód brutto w swoim rozliczeniu rocznym. Jest to kolejny już przykład odnotowany w tym roku, jak amerykańskie władze próbują położyć ręce na pieniądzach inwestorów kryptowalut narzucając na nich nowe podatki. Trzeba jakoś łatać ogromną dziurę budżetową.

Czytaj więcej: Staking kryptowalut zostanie opodatkowany!

Tether silny jak nigdy. Firma ujawnia swój raport za II kwartał

Emitent największego stablecoina pod względem marketcapu – USDT – opublikował swój raport księgowy za drugi kwartał 2023 roku. Dowiadujemy się z niego, że firma odnotowała ogromny zysk za poprzednie 3 miesiące oraz znacznie zwiększyła swoje rezerwy. Pojawiły się w nim również dane, których wcześniej żadna firma nigdy nie udostępniała do publicznego wzglądu. Chociaż Tether ma wielu przeciwników i sceptyków co do wiarygodności firmy, to fakt jest taki, że lider rynku stablecoinów trzyma się świetnie.

Czytaj więcej: Tether publikuje raport za II kwartał. Jak sobie radzi podczas osłabienia rynku stablecoinów?

Atak na giełdę LeetSwap

Zdecentralizowana giełda do handlu kryptowalutami (DEX), działająca m.in. w sieci Base, padła ofiarą exploita. Hakerowi udało się wyprowadzić z niej niewielką ilość etherów. Przyczyną był błąd w smart kontrakcie, który w sprytny sposób wykorzystał napastnik. Z tego względu platforma zawiesiła swoje działania na wspomnianym blockchainie.

Czytaj więcej: Giełda kryptowalut wstrzymuje handel w obawie o atak hakerów

Adshares zmieni całkowicie rynek reklam

Polski projekt Adshares to pionier zdecentralizowanych sieci reklamowych i protokołów blockchain. Ich skoncentrowana na prywatności sieć reklamowa eliminuje śledzenie, pliki cookie i gromadzenie danych użytkowników. Teraz firma nawiązała współpracę z jedną z giełd, by wspólnie rozwijać zdecentralizowany marketing.

Czytaj więcej: Rewolucja branży reklamowej! Adshares łączy siły z QuickSwap

Robert Gryn – polski geniusz biznesu czy oszust?

Twórca takich projektów, jak MetaHero czy Everdome, ma tyle samo poprzeczników oraz fanów, co wrogów i osób uważających go za złodzieja. Kim jest Robert Gryn, jak się dorobił swojej fortuny i czym się obecnie zajmuje? Tego dowiecie się z poniższego artykułu.

Czytaj więcej: Kim jest Rob Gryn? Twórca MetaHero i Everdome

Podważono zasadność sukcesu Ripple nad SEC

Jak wiadomo, amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) prowadzi boje z wieloma firmami z rynku kryptowalut. Jedną z nich jest Terraform Labs. Podczas jednego z przesłuchań obrona firmy na zarzut, że prowadziła handel niezarejestrowanymi papierami wartościowymi, zahaczała o werdykt, jaki sędzia Analisa Torres wydała w analogicznej sprawie, gdy SEC walczyła z Ripple. Jednakże sędzia prowadzący tę sprawę odparł, że Torres niekoniecznie miała rację.

Źródło: Bitcoinist

Reaktywacja FTX. Co z tokenem giełdy?

O ponownym uruchomieniu upadłej giełdy kryptowalut w ostatnim czasie mówi się coraz częściej. Teraz pojawiła się propozycja, która zakłada, by FTX funkcjonowało jak platforma offshore, czyli dla klientów międzynarodowych (bez dostępu dla Amerykanów). Przedstawiono także pomysł rozliczenia się z wierzycielami zbankrutowanej firmy. Jednakże kontrowersje może budzić kwestia pominięcia inwestorów natywnej kryptowaluty giełdy, czyli FTT.

Źródło: Coindesk

Kurs Etheru najniżej od 1,5 miesiąca

Poziom cenowy drugiej największej kryptowaluty pod względem kapitalizacji rynkowej jest najniżej od 6 tygodni. Ether w momencie pisania tego podsumowania handluje do kursie 1823 dolarów. Coraz więcej inwestorów stawia na kolejne spadki tego aktywa. Analitycy również prognozują, że cena ETH będzie się pogłębiać w dół.

Źródło: Coindesk
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.