Tether publikuje raport za II kwartał. Jak sobie radzi podczas osłabienia rynku stablecoinów? | Wiadomości | CrypS.

Tether publikuje raport za II kwartał. Jak sobie radzi podczas osłabienia rynku stablecoinów?

tether-usdt

Tether podał, że jego rezerwy w bitcoinie wzrosły o 170 mln USD. Nadwyżki rezerw wzrosły zaś w drugim kwartale o 850 mln USD do 3,3 mld USD. To ważne dane, bowiem wiele mówią o kondycji firmy będącej liderem na rynku stablecoinów.


Tether i jego rezerwy

Komunikat emitenta stablecoina USDT dotyczący drugiego kwartału tego roku jest dowodem na to, że firma zwiększyła swoje rezerwy w bitcoinie (BTC) i to o ponad 170 milionów USD, podnosząc całkowitą sumę do 1,67 miliarda USD (z 1,5 miliarda USD z 1 kw. br.).

Powyższe jest dowodem na to, że Tether kontynuuje realizacje swojej strategii, której celem jest dywersyfikacja rezerw poprzez kupowanie BTC. Już w maju firma ogłosiła, że chce wykorzystać 15% swoich zrealizowanych zysków operacyjnych netto na zakup pierwszej kryptowaluty.

Zakupy BTC odbyły się jednak kosztem rezerw w metalach szlachetnych (głównie chodzi o złoto). Te spadły o ok. 120 mln USD do 3,27 mld USD (z 3,39 mld USD w pierwszym kwartale).

Nadwyżki rezerw ogólnie wzrosły o 850 mln USD do 3,3 mld USD (2,44 mld USD w pierwszym kwartale). Warto dodać, że wspomniane nadwyżki rezerw to zyski, których nie wypłacono akcjonariuszom.

Dowiedzieliśmy się też, że rezerwy spółki są bardzo płynne – aż 85% wszystkich jej aktywów to środki pieniężne i ich ekwiwalenty. Do tego dochodzi warta 72,5 mld USD bezpośrednia i pośrednia ekspozycja na amerykańskie bony i obligacje skarbowe.

Gigantyczne zarobki

Wszystkim tym ,którzy twierdzą, że Tether wcześniej czy później upadnie z hukiem, ciągnąc za sobą cały rynek, firma przekazała też, że świetnie sobie radzi. Tylko między kwietniem a czerwcem 2023 r. zarobiła ponad 1 miliard USD. Oznacza to aż 30-procentowy wzrost zarobku kwartał po kwartale.

Tether nadal nosi też koronę rynku stablecoinów. Jego podaż w obiegu wynosi ok. 84 miliardów USD.

Inne ważne dane? Firma wydała ostatnio na wykup akcji 115 milionów USD. Do tego zainwestowała w projekty związane z energią. Nie uwzględniła jednak tych ostatnich inwestycji w swoim raporcie dotyczącym rezerw.

Emitent ma do tego zobowiązania w wysokości 83,17 miliardów USD (to wyemitowane przez niego tokeny). Łączne aktywa były warte co najmniej 86,49 miliardów USD.

tether-usdtreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.