Protokół Raydium oparty na Solana ofiarą ataku | Wiadomości | CrypS.

Protokół Raydium oparty na Solana ofiarą ataku

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
Ponad 25 mln USD straty na rzecz grupy botów Ethereum MEV w ataku

Oparty na Solanie protokół Raydium AMM padł ofiarą ataku hakerskiego, który dotknął pule płynności.


Według twórców, napastnicy uzyskali kontrolę nad adresem administratora. Przedstawiciele Raydium obiecali, że szczegóły ujawnią później.

Według Nansen, nieznana osoba wydrenowała ponad 2,2 mln dolarów.

Analitycy OtterSec powiedzieli, że incydent nie wygląda na lukę w inteligentnym kontrakcie i zakwalifikowali go jako hack. Powodem, jak twierdzą, był naruszony klucz prywatny.

Inne hacki

W grudniu niezidentyfikowane osoby zaatakowały protokół DeFi Ankr i wyemitowały ogromną liczbę tokenów aBNBc. Cena syntetycznego aktywa użytego w stakingu załamała się do zera.

Przypomnijmy, że projekty kryptowalutowe straciły w listopadzie 391,6 mln dolarów z powodu hacków – szacuje PeckShield. Większość tej kwoty pochodziła z kradzieży środków z FTX (340 mln USD) oraz z włamania do gorącego portfela Deribit (28 mln USD).

Ponad 25 mln USD straty na rzecz grupy botów Ethereum MEV w ataku

Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.