Protokół DeFi Stake Steak padł ofiarą hakerów. Token spadł o 93% | Wiadomości | CrypS.

Protokół DeFi Stake Steak padł ofiarą hakerów. Token spadł o 93%

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
bug bounty hack

Protokół DeFi zbudowany na blockchainie Fantom – Stake Steak, został zhackowany. Napastnik zdołał wyemitować ogromne ilości tokenów STEAK.

Jednocześnie zdewaluował tokeny dostawcy płynności dla puli STEAK-FTM oraz wydrenował środki z kilku portfeli deweloperów. Po emisji tokenów STEAK, haker zrzucił je na rynek, co spowodowało załamanie cen w ciągu kilku minut.

cena stake steak

W odpowiedzi na ten incydent, deweloperzy Stake Steak wydali ostrzeżenie. Na Twitterze napisali, aby użytkownicy nie próbowali “kupować dipu”.

W ostatnich miesiącach, kilka hacków spowodowało spadek wartości tokenów protokołów, po czym szybko wróciły one do normalnych poziomów. Tak było w przypadku np. THORChain i Popsicle Finance.

Tym razem, wzrost cen jest jednak mało prawdopodobny. Użytkownicy Twittera zwrócili uwagę, że jeśli naruszone zostały klucze prywatne smart kontraktów, token nie będzie w stanie odzyskać wartości, dopóki nie zostanie wdrożony nowy kontrakt.

Obecnie, nie jest znana dokładna przyczyna hacku. Zespół Stake Steak uspokoił jednak użytkowników, że środki zdeponowane w pulach SCREAM-FTM i USDC-FUSD są bezpieczne. Dodatkowo zapowiedział, że jak tylko dowie się w jaki sposób doszło do włamania, sporządzi pełne sprawozdanie z incydentu.

bug bounty hack

Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.