Prokuratura jeszcze raz zbada sprawę upadku polskiej giełdy Bitcurex

Prokuratura jeszcze raz zbada sprawę upadku polskiej giełdy Bitcurex

Autor: Anna Sutowicz
Bitcurex wznowienie postępowania w prokuraturze

Służby ponownie przyjrzą się sprawie upadku polskiej giełdy Bitcurex – podaje Prokuratura Okręgowa w Łodzi.


Bitcurex, to jedna z pierwszych polskich giełd kryptowalut, która upadła w 2016 roku. Najpierw giełda twierdziła, że doszło w jej systemach do awarii, później podano informacje, że giełda padła ofiarą hacku i utraciła część środków swoich klientów. Ostatecznie sprawą zajęła się prokuratura, a Mirosław L., prezes niemieckiej spółki, która kupiła Bitcurex wraz z pełnymi kontami bankowymi w 2016 roku jest podejrzany o kradzież bitcoinów należących do klientów giełdy.

Prokurator jednak zawiesił śledztwo ze względu na to, że Mirosław L. przebywał na stałe w Niemczech:

W tej sytuacji, do czasu realizacji wyżej wskazanych czynności w Republice Federalnej Niemiec, zachodzi długotrwała przeszkoda, uniemożliwiająca kontynuowanie postępowania przygotowawczego w sprawie.

W ciągu paru lat w Bitcurex zainwestowało blisko 10 tysięcy klientów.

Prokuratura powraca do afery Bitcurex

Teraz prokuratura wznawia swoje działania:

Prokuratura Okręgowa w Łodzi zawiadamia, że postanowieniem z dnia 14 lutego 2023 roku, wydanym na podstawie art. 22 § 1 kpk, podjęto zawieszone uprzednio na mocy postanowienia z dnia 30 czerwca 2021 roku, śledztwo w sprawie o sygnaturze PO IX Ds 1.2020 przeciwko M. L., podejrzanemu o czyny z art. z art. 284 § 1 kk w zw. z art. 294 § 1 kk w zw. z art. 12 § 1 kk oraz z art. 299 § 1 kk w zw. z art. 12 § 1 kk. – napisano w komunikacie.

Podjęte postępowanie jest kontynuowane pod nową sygnaturą akt.

Bitcurex wznowienie postępowania w prokuraturze

Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.