Binance CMC Top 10 Equal-Weighted Index - co to? jak inwestować? [Crypto 101] | CrypS.

Binance CMC Top 10 Equal-Weighted Index – co to? jak inwestować?

2 min
Redakcja
binance index cmc Binance

Największa giełda kryptowalut na świecie – Binance, niedawno (17.10.2022) wprowadziła do swojego ogromnego ekosystemu kolejny produkt. Jest nim Binance CMC Top 10 Equal-Weighted Index – pierwszy indeks z serii partnerskich indeksów z agregatorem krypto danych CoinMarketCap (CMC). W dzisiejszym artykule dokładnie wyjaśnimy działanie indeksu, jakie ma korzyści, oraz przeprowadzimy Cię przez cały proces inwestycji. Tak więc, zaczynajmy!


Spis treści:


Co to jest Binance CMC Top 10 Equal-Weighted Index?

Top 10 Equal-Weighted Index monitoruje wyniki 10 najlepszych kryptowalut w branży według kapitalizacji rynkowej (czyli z największą kapitalizacją), w tym BTC i ETH. Indeksy Binance wykorzystują informacje o cenach z trackera cen kryptowalut CoinMarketCap, którego właścicielem jest sama giełda Changpenga Zhao. Equal-Weighted Index jest rebalansowany co miesiąc, denominowany w USD oraz równo ważony.

Co to znaczy, że indeks jest rebalansowany co miesiąc? Że jego zawartość będzie dostosowywała się w czwarty poniedziałek każdego miesiąca. Tokeny zostaną finalnie wybrane w pierwszą środę po tym czasie. Ich wdrożenie ma miejsce w pierwszy piątek bezpośrednio po dniu rebalansu.

Jakie korzyści dostają użytkownicy? Według samego Binance, mogą oni wykorzystać Equal-Weighted Index do śledzenia wartości cyfrowych aktywów/walut.

Według jakich kryteriów Binance filtruje tokeny? Oto co czytamy na oficjalnej stronie:

Aktywa cyfrowe będą wchodziły w skład Binance Digital Asset Indices tylko wtedy, gdy spełnią następujące kryteria filtrowania:

  • były notowane na platformie Binance Exchange i CoinMarketCap przez co najmniej 30 dni;
  • nie są wrappowane, powiązane z innym aktywem cyfrowym, walutami nie cyfrowymi (fiat), grupą tych walut lub aktywami fizycznymi;
  • nie są algorytmicznymi stablecoinami
  • nie obejmuje tokenów CoinMarketCap Top Memes według Kapitalizacji Rynkowej https://coinmarketcap.com/view/memy/.

Czyli podsumowując, do indeksu nie mogą trafić stablecoiny, tokeny opakowane, czy inne tokeny odzwierciedlające wartość innego aktywa, a także memecoiny. Pozostaje nam zatem 10 największych kryptowalut pod względem kapitalizacji. Coś, co jest dobrym startem do strategii DCA.

Jak zainwestować w indeks?

Inwestowanie w nowy indeks Binance jest bardzo proste – choć możliwe tylko w aplikacji mobilnej. Najpierw musisz jednak posiadać konto na samej giełdzie. Możesz je założyć klikając tutaj i postępując według wskazówek z naszego poradnika dot. zakładania konta na Binance. Pamiętaj też, aby przejść weryfikację KYC. Jest ona niezbędna do inwestowania w index Binance.

Teraz przejdź na stronę indeksu: www.binance.com/pl/ew-index.

Znajdziesz na niej wykres, składniki indeksu oraz wszystkie szczegółowe informacje dot. jego działania. Aby zasubskrybować indeks Binance, kliknij na górze żółty przycisk „Subskrybuj Teraz”. Najedź na niego myszką i zeskanuj kod QR w aplikacji Binance. Ewentualnie z telefonu kliknij tutaj.

binance indeks

Zobaczysz coś takiego jak na poniższym obrazku. Kliknij żółty przycisk „Utwórz plan”.

binance indeks - auto inwestycje

Teraz musisz wpisać kwotę, którą chcesz zainwestować, wybrać czy chcesz w razie potrzeby korzystać z elastycznego salda, wybrać cykl okresowy oraz powtarzalność czasową. Po wszystkim kliknij „Zatwierdź” i to tyle. Właśnie zainwestowałeś w Binance CMC Top 10 Equal-Weighted Index.

binance CMC Top 10 Equal-Weighted Index

Jakie korzyści daje inwestowanie w index Binance?

Korzyści inwestowania w indeks Binance jest całkiem sporo, a oto kilka z nich.

  • Od 2022-12-05 można inwestować w indeks Binance za pomocą automatycznej inwestycji. To pozwala nam robić zakupy tzw. strategią DCA, czyli po prostu uśredniając cenę inwestycji.
  • W koszyku indeksu Binance znajdują się same największe, dobrze wyselekcjonowane projekty. Prawdopodobnie dotrwają one do kolejnej hossy, ponieważ mają fundamentalną wartość.
  • Inwestycja w index Binance to łatwy sposób na zdywersyfikowanie swojego portfela.
  • Binance to bezpieczna i największa giełda kryptowalut, posiadająca ugruntowaną reputację i pozytywne opinie.reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.