Strategia DCA i Auto-Inwestycje w kryptowaluty na Binance [Crypto 101] | CrypS.

Strategia DCA i Auto-Inwestycje w kryptowaluty na Binance

3 min
Redakcja
automatyczne inwestycje - strategia dca Binance

Nie każdy ma czas, aby zajmować się inwestowaniem na pełny etat. Niektórzy chcieliby po prostu kupować kryptowaluty za określoną kwotę w regularnych odstępach czasu i to najlepiej automatycznie. I tutaj z pomocą przychodzi giełda Binance i jej funkcja Auto-Inwestycje. Pozwala ona na automatyczny zakup kryptowalut za daną kwotę i jednoczesne zastosowanie strategii DCA (uśrednianie kosztów w dolarach). W dzisiejszym artykule wyjaśnimy czym są Auto-Inwestycje od Binance, jakie niosą korzyści oraz szczegółowo, krok po kroku przeprowadzimy Cię przez cały proces. Tak więc, zaczynamy!

Strategia DCA. Czym jest i jakie niesie korzyści?

Załóżmy, że masz 1000 złotych, które chcesz zainwestować w kryptowaluty. Mógłbyś zainwestować całą kwotę naraz. Nie jest to jednak zbyt mądre. Rynek ten jest bowiem tak zmienny, że nigdy nie możesz być pewien czy wchodzisz w niego w idealnym momencie.

Dużo lepszym sposobem jest podzielenie tej kwoty na kilka transakcji i dokupowanie nowych coinów regularnie. Zamiast jednych dużych zakupów, możesz robić mniejsze, ale stopniowo. Dla przykładu możesz kupować kryptowalutę 10 razy po 100 zł w ciągu następnych 10 tygodni. W ten sposób skorzystasz z tzw. strategii DCA (uśrednianie w dolarach) i zmniejszysz zmienność.

Zmniejszając wpływ zmienności na swoją inwestycję, zmniejszasz również ekspozycję na ryzyko. W ten sposób możesz skutecznie obniżyć też całkowity średni koszt zakupionych przez Ciebie kryptowalut.

Jedną z giełd, która pozwala na automatyczne kupowanie kryptowalut i jednoczesne zastosowanie strategii DCA jest największa platforma handlowa na świecie – Binance i jej funkcja Auto-Inwestycje.

strategia DCA
Przykład działania strategii DCA

Czym są Auto-Inwestycje w Binance?

Binance Auto-Inwestycje pozwala nie tylko na automatyczne i regularne inwestowanie w kryptowaluty, ale także na generowanie pasywnego dochodu. Aby skorzystać z tej funkcji musisz jedynie wybrać kryptowalutę i interwał czasowy. Po skonfigurowaniu planu, możesz zacząć korzystać ze strategii uśredniania kosztów dolara i akumulować swoje tokeny.

Jak już wspomnieliśmy, jednocześnie możesz też generować pasywny dochód. Wystarczy, że skorzystasz z innego produktu od Binance działającego w ramach jednego, tego samego ekosystemu – Binance Elastyczne Oszczędności. To, że oba produkty pochodzą od Binance ma jedną niewątpliwie ważną zaletę. Zarabianie odsetek od Twoich nowych zakupów kryptowalut również dzieje się automatycznie. Co więcej, zyski ze swoich tokenów możesz też zrealizować w dowolnym momencie.

Po skonfigurowaniu planu Binance Auto-Invest, możesz po prostu usiąść w fotelu i obserwować, jak rośnie Twoje portfolio. Nie musisz przy tym spędzać całego dnia przed komputerem wpatrzony w pięć monitorów z wykresami. Warto zaznaczyć, że jest to rozwiązanie dla osób wierzących we wzrost wartości kupowanych kryptowalut w długim terminie.

Jak automatycznie kupować kryptowaluty na Binance?

Skonfigurowanie własnego planu Auto-Inwestycji na Binance jest banalnie proste. Aby rozpocząć, musisz najechać kursorem myszki na „Zarobki” i kliknąć „Binance Zarobki”. Dalej wybierz „Auto-Inwestycje” lub po prostu kliknąć w ten link.

binance auto inwestycje 1

Teraz wybierz kryptowalutę, dla której chcesz skonfigurować plan i kliknij żółty przycisk „Utwórz plan”. W tym miejscu będziesz także mógł zobaczyć symulowane ROI w różnych ramach czasowych. Oczywiście dane te są podawane tylko w celach informacyjnych. Nie oznacza to, że są one zgodne z rzeczywistością.

binance auto inwest

W chwili obecnej możliwe jest automatyczne inwestowanie w Binance Coin, Bitcoin, Ethereum, Solana, Cardano i Polkadot. Jeśli chcesz, możesz utworzyć plan Auto-Inwestycji tylko dla jednej, lub dla wszystkich sześciu dostępnych kryptowalut. Warto jednak zauważyć, że jest to stosunkowo młody produkt. Znając Binance, firma będzie go nadal aktywnie rozwijać o nowe monety.

Po kliknięciu na przycisk „Utwórz plan” pojawi się okienko, jak na obrazku poniżej. W tym miejscu musisz wpisać kwotę subskrypcji (oraz wybrać odpowiedniego stablecoina, z którego pomocą chcesz robić zakupy), wybrać cykl okresowy (codziennie, co tydzień, co dwa tygodnie lub co miesiąc) oraz godzinę, o której ma się on powtarzać. Po prawej stronie znajdziesz też ciekawą funkcję, a mianowicie „Użyj Salda Elastycznych Oszczędności”. Jeżeli z niej skorzystasz, w przypadku kiedy Twoje saldo spot będzie niewystarczające, automatyczne inwestycje będą realizowane z portfela Elastycznych Oszczędności.

automatyczne inwestycje w kryptowaluty

Kliknij potwierdź i gotowe. Gratulujemy, właśnie skonfigurowałeś swój pierwszy plan Auto-Inwestycji!

Możesz go sprawdzić i zarządzać nim  w dowolnym momencie w portfelu Earn. W tym miejscu możesz wstrzymać swój plan,  całkowicie go usunąć lub edytować jego częstotliwość i kwotę.

W zakładce Historia sprawdzisz wszystkie nowe zakupy dokonywane w ramach planu Auto-Invest. Zakupione monety są deponowane na Twoim koncie Elastycznych Oszczędności. Możesz nimi handlować lub zablokować je w „Stałym Stakingu”. W ten sposób jeszcze bardziej zwiększysz otrzymywanie odsetki.

Podsumowanie

Korzystanie ze strategii uśredniania kosztu dolara poprzez stworzenie planu Auto-Inwestycje na Binance jest nie tylko łatwym, ale również mądrym rozwiązaniem dla każdego długoterminowego krypto inwestora. Bez względu na to, czy jest on doświadczonym traderem, czy też laikiem w tym świecie. Przetestuj auto-inwestycje ->

Jeśli nie masz jeszcze konta na Binance, zapraszamy do zapoznania się z naszym obszernym przewodnikiem, który poprowadzi Cię przez cały proces. Znajdziesz go pod tym linkiem.

reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.