Jak kupić bitcoiny na giełdzie Binance [Poradnik] [Crypto 101] | CrypS.

Jak kupić bitcoiny na giełdzie Binance [Poradnik]

5 min
Michał Misiura
binance poradnik Binance

Poznałeś opinie o giełdzie kryptowalut Binance, podoba Ci się jej oferta i chcesz założyć na niej konto tylko nie wiesz jak? W takim razie ten poradnik został stworzony dla Ciebie. Wyjaśnimy jak przejść przez rejestrację, weryfikację konta i zakup pierwszych coinów.

Poniżej prezentujemy pięć kroków, które dzielą nas od kupienia bitcoinów za tradycyjne pieniądze na giełdzie Binance.

  1. Rejestracja na giełdzie
  2. Pierwsze logowanie
  3. Bezpieczeństwo (2FA)
  4. Weryfikacja konta
  5. Zakup kryptowalut za FIATy

Krok 1: przejdź na stronę giełdy i zarejestruj się


Wejdź na stronę binance.com. Jeżeli adres, który widzisz w górnym pasku wyszukiwarki zaczyna się inaczej niż https://binance.com…, opuść stronę. Hakerzy potrafią stawiać fałszywe witryny, które do złudzenia przypominają platformy giełd, aby zdobywać dane i hasła ich użytkowników.

Po wejściu na stronę giełdy możemy przejść na jej sam dół. Tam po prawej stronie znajdziemy ustawienia języka. Wśród dostępnych opcji jest polski. Binance prowadzi też support w naszym języku.

W górnym pasku platformy znajduje się przycisk „Zarejestruj się”. Po kliknięciu, przeniesiemy się do okienka „Stwórz darmowe konto„. Wpisujemy nasz adres email i tworzymy hasło, które musi mieć co najmniej 8 znaków i zawierać duże litery oraz cyfry. Trzeba pamiętać aby było odpowiednio skomplikowane, Polska_1 może nie wystarczyć. Warto je zapamiętać. Przy zmianie bądź resetowaniu zapomnianego hasła, Binance blokuje możliwość wypłat na 24 godziny – wszystko dla większego bezpieczeństwa.

rejestracja na binance

Uzupełniamy email, hasło, zaznaczamy potwierdzenie, że mamy ukończone 18 lat i akceptujemy regulamin giełdy (który powinniśmy przeczytać, tak samo jak czytamy każdy inny akceptowany regulamin, na każdej innej stronie w sieci).

Klikamy przycisk „Stwórz konto” i gotowe. Na naszą skrzynkę otrzymujemy email, który wystarczy potwierdzić. Od teraz jesteśmy klientami giełdy Binance.

binance weryfikacja konta

Krok 2: zaloguj się po raz pierwszy


Po pierwszym zalogowaniu do panelu giełdy zobaczymy okienko z informacjami o ryzyku. Binance informuje nas czego nie robić dla własnego bezpieczeństwa, a my musimy potwierdzić, że rozumiemy.

Należy:

  • pamiętać o tym, że adres binance.com musi się zgadzać (pisaliśmy o tym na początku).

Nie należy:

  • instalować żadnych wtyczek (mogą pochodzić od hakerów);
  • rozmawiać przez telefon z „supportem” lub „pracownikami” Binance’a (support giełdy działa online, nikt nie powinien do nas dzwonić);
  • podawać swojego hasła innym;
  • wysyłać środków lub danych osobom podającym się za pracowników lub support giełdy.

Po zaznaczeniu wszystkich kwadracików, klikamy „Rozumiem i przechodzę dalej„.

Krok 3: ustaw uwierzytelnianie dwuskładnikowe (2FA)


Pomimo, że nie jest to krok obowiązkowy stanowczo zalecamy go wykonać. Niektóre giełdy wprowadziły zasadę, według której klienci, którzy nie korzystają z uwierzytelniania dwuskładnikowego płacą większe prowizje. Jest to bowiem najmocniejsze zabezpieczenie naszego konta. Dzięki niemu każda ważniejsza operacja i logowanie do panelu giełdy będzie wymagało wpisania kodu, który otrzymamy na nasz telefon. Możemy wybrać także opcję wykorzystującą kody QR.

autoryzacja 2FA

Krok 4: pełna weryfikacja


Weryfikacja na giełdzie Binance jest obowiązkowa, dlatego pokażemy jak przejść przez nią krok po korku.

Jest jednak niezbędna, jeśli chcemy kupić kryptowaluty za tradycyjne pieniądze. Dopóki tego nie zrobimy, możemy operować wyłącznie coinami, tokenami i stablecoinami. W związku z tym jeżeli nie chcemy do niej podchodzić, musimy mieć już jakieś kryptowaluty (kupić je gdzieś indziej i przesłać na binance).

Weryfikacja konta na giełdzie Binance

Aby rozpocząć przechodzimy do opcji „weryfikacja”. Zaraz po pierwszym zalogowaniu powinna być widoczna na głównej stronie. Możemy znaleźć ją także przy ustawieniach naszego profilu w prawym, górnym rogu strony. Jeżeli będziemy chcieli kupić kryptowaluty za fiaty, również zostaniemy do niej przekierowani.

Sama procedura weryfikacyjna składa się z 4 etapów widocznych na zdjęciu poniżej:

pełna weryfikacja na binance

Po wypełnieniu formularza z naszymi danymi, przechodzimy do kolejnego punktu. Na tym etapie giełda wymaga od nas dostarczenia zdjęcia dokumentu tożsamości. Może to być dowód osobisty, paszport lub prawo jazdy. Wielu osobom może wydawać się to dziwne i podejrzane, ale niestety są to powszechnie obowiązujące przepisy. Na giełdach kryptowalut wymusiły je międzynarodowe procedury KYC, czyli w tłumaczeniu: „znaj swojego klienta”. FATF – ogólnoświatowa organizacja zajmująca się przeciwdziałaniu praniu brudnych pieniędzy trzyma rękę na pulsie.

Zdjęcie możemy zrobić sami i przesłać je z komputera albo skorzystać z kamerki internetowej. Gdy Binance uzna, że zdjęcie jest wyraźne, przekieruje nas do kolejnego etapu, jakim jest nasza twarz. Powinna z grubsza zgadzać się z tym co widnieje na przesłanym dokumencie. Znów mamy do wyboru tradycyjne zdjęcie lub kamerkę. Gdy przebrniemy przez ten etap stajemy się pełnowartościowymi klientami giełdy. Teraz możemy kupić bitcoiny na Binance przy użyciu karty kredytowej.

Krok 5: kup kryptowaluty za tradycyjne pieniądze na Binance


Po przejściu opisanej wyżej weryfikacji, przechodzimy do zakładki „Fiat” w górnym panelu na stronie giełdy. Tam wybieramy opcję „Buy crypto„. Obecnie okienko do szybkiego kupowania kryptowalut jest widoczne także na głównej stronie. Bez względu na to, którędy przejdziemy do procedury zakupu, znajdziemy się tutaj:

kupno bitcoina na binance

Po ostatnim rozszerzeniu oferty, dysponujemy naprawdę imponującym zestawem różnych walut, które możemy wykorzystać. Do wyboru mamy m.in: złotówkę (PLN), dolar (USD), euro (EUR), funt szterling (GBP), rubel (RUB), ukraińską hrywnę (UAH), turecka lirę (TRY), itp. itd. Do wyboru mamy 5 najpopularniejszych kryptowalut, czyli: bitcoin (BTC), ethereum (ETH), ripple (XRP), litecoin (LTC) i bitcoin cash (BCH). W ofercie są też 3 stablecoiny: BUSD, PAX i TUSD.

Dodatkowo możemy kupić także binance coin (BNB), który jest wewnętrzną walutą giełdy. Opłaca się go mieć, ponieważ trzymając go na koncie i używając do opłat, wydamy o połowę mniej. Koszty transakcyjne będą wynosić 0,05%, a nie 0,1%. Unikniemy też sytuacji, w której na naszym koncie pozostają drobne okrawki jakiegoś coina, zbyt małe na to aby je wypłacić. Wystarczy kupić kilka sztuk BNB.

Limity

Każda waluta fiat ma określoną minimalną wartość, za którą można kupić kryptowaluty. Minimalna kwota, za którą możemy kupić cząstkę bitcoina to 50 złotych. Chcąc dostać go za dolary lub euro również będziemy musieli wydać ich co najmniej 50. Wykonując tą samą operację za pomocą hrywny, obowiązuje nas próg 300 UAH, czyli niecałe 50 złotych. Podobnie przedstawia się dolna granica dla zakupów za funta szterlinga, która wynosi 10 GBP. Po wpisaniu „1” w polu „Chcę wydać„, zobaczymy minimalną wartość, która pojawi się na czerwono poniżej okienka.

Przejdź do zakupu

Gdy będziemy wiedzieć ile, jakiej waluty i na co chcemy przeznaczyć, uzupełniamy okienko i klikamy „Dalej„. Binance poprowadzi nas przez procedurę zakupu i staniemy się posiadaczami, któregoś z cyfrowych aktywów. Później możemy już prowadzić handel, albo wyprowadzić fundusze do tylko naszego zewnętrznego portfela.

Przypominamy: giełda nie jest portfelem, tylko narażonym na ataki bankiem. Pomimo, że Binance jest bardzo bezpieczną giełdą, nawet on nie uniknął hakerskich ataków. O różnych mniej lub bardziej spektakularnych przykładach kradzieży i strat, możesz przeczytać pokrótce w naszym zestawieniu wszystkich nieszczęść jakie spadły na giełdy w ich niedługiej historii, tutaj: Lista włamów i incydentów giełd kryptowalut

Jeśli zostaniesz już klientem tej lub innej giełdy, zajrzyj do naszego rankingu i wystaw jej ocenę. W ten sposób pomożesz podjąć decyzję innym osobom, a tak poza tym będzie nam po prostu miło.

reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.