Pojemność Lightning Network wzrosła w tym roku niemal trzykrotnie | Wiadomości | CrypS.

Pojemność Lightning Network wzrosła w tym roku niemal trzykrotnie

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
sieć lightning network bitcoina z rekordową liczbą węzłów

Sieć Lightning Network doświadczyła gwałtownego wzrostu w tym roku. Pojemność sieci (tj. ilość Bitcoinów zablokowanych w kanałach płatniczych) jest niemal trzy razy większa niż w roku 2020.

Tak wynika z danych dostarczonych przez firmę analityczną Glassnode. Obecnie Lightning ma ponad 3174 BTC pojemności. W dniu 1 stycznia 2021 roku było to zaledwie 1060 BTC.

Te same spostrzeżenia od firmy pokazują również, że w ciągu roku całkowita liczba kanałów płatności Lightning wzrosła ponad dwukrotnie – z około 37 000 do nieco ponad 80 000.

Usługa zyskuje na popularności

Lightning Network łagodzi problemy widoczne w sieci głównej Bitcoina, takie jak powolne prędkości transakcji i wysokie opłaty. Jej wzrost zbiegł się z rekordowo wysokimi cenami, jak również z szeregiem katalizatorów, które podsyciły popyt na szybkie płatności BTC.

Po przyjęciu Bitcoina jako prawnego środka płatniczego, Salwador zintegrował płatności BTC za pomocą Strike, usługi płatniczej opartej na Lightning.

Co więcej, jedna z największych platform mediów społecznościowych, Twitter, również przyjęła Lightning, wprowadzając możliwość przekazywania napiwków w BTC. Integracja miała miejsce pod kierownictwem byłego już dyrektora generalnego, Jacka Dorseya.

W poniedziałek, niezwiązany z Dorsey’em projekt Spiral zaprezentował Lightning Developer Kit (LDK) w wideo na YouTube. Celem LDK jest przezwyciężenie problemów, które utrudniają programistom wprowadzanie Lightning do aplikacji.

sieć lightning network bitcoina z rekordową liczbą węzłów

Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.