Pojemność Lightning Network wzrosła w tym roku niemal trzykrotnie | Wiadomości | CrypS.

Pojemność Lightning Network wzrosła w tym roku niemal trzykrotnie

Zerelik Maciej
sieć lightning network bitcoina z rekordową liczbą węzłów

Sieć Lightning Network doświadczyła gwałtownego wzrostu w tym roku. Pojemność sieci (tj. ilość Bitcoinów zablokowanych w kanałach płatniczych) jest niemal trzy razy większa niż w roku 2020.

Tak wynika z danych dostarczonych przez firmę analityczną Glassnode. Obecnie Lightning ma ponad 3174 BTC pojemności. W dniu 1 stycznia 2021 roku było to zaledwie 1060 BTC.

Te same spostrzeżenia od firmy pokazują również, że w ciągu roku całkowita liczba kanałów płatności Lightning wzrosła ponad dwukrotnie – z około 37 000 do nieco ponad 80 000.

Usługa zyskuje na popularności

Lightning Network łagodzi problemy widoczne w sieci głównej Bitcoina, takie jak powolne prędkości transakcji i wysokie opłaty. Jej wzrost zbiegł się z rekordowo wysokimi cenami, jak również z szeregiem katalizatorów, które podsyciły popyt na szybkie płatności BTC.

Po przyjęciu Bitcoina jako prawnego środka płatniczego, Salwador zintegrował płatności BTC za pomocą Strike, usługi płatniczej opartej na Lightning.

Co więcej, jedna z największych platform mediów społecznościowych, Twitter, również przyjęła Lightning, wprowadzając możliwość przekazywania napiwków w BTC. Integracja miała miejsce pod kierownictwem byłego już dyrektora generalnego, Jacka Dorseya.

W poniedziałek, niezwiązany z Dorsey’em projekt Spiral zaprezentował Lightning Developer Kit (LDK) w wideo na YouTube. Celem LDK jest przezwyciężenie problemów, które utrudniają programistom wprowadzanie Lightning do aplikacji.

sieć lightning network bitcoina z rekordową liczbą węzłów
reklama
reklama