Twitter może przetestować funkcję napiwków Bitcoin Lightning na Androidzie | Wiadomości | CrypS.

Twitter może przetestować funkcję napiwków Bitcoin Lightning na Androidzie

Mariusz Przepiórka
Czy Twitter będzie zintegrowany z Lightning Network?

Słabość szefa Twittera Jacka Dorseya do bitcoina nie jest tajemnicą, czego dowodem są częste wyrazy poparcia dla kryptowaluty, które przekazuje na swej platformie. Nie tylko poprzez tweety, ale także w formie ich integracji z bitcoinem. Po wprowadzeniu funkcji napiwków, która pozwala użytkownikom przekazywać je na Twitterze poprzez sieć Bitcoin Lightning Network, na urządzeniach z systemem iOS, platforma może rozpocząć testy z urządzeniami z systemem Android.

Informacje o możliwych testach przekazała Jane Manchun Wong, analityk technologii z Hongkongu, która zdobyła popularność dzięki odkrywaniu i publikowaniu informacji o ukrytych funkcjach w znanych aplikacjach. Jej zdaniem, Twitter uruchomił już wersję beta funkcji napiwków Bitcoin Lightning na urządzeniach z systemem Android. W swej wiadomości pokazała dowód w postaci zrzutu ekranu.

Android z 73% udziałem w rynku

Gigant z branży mediów społecznościowych wprowadził usługę „słoika na napiwki” w maju tego roku. Dzięki niej użytkownicy sieci mogą przekazywać napiwki ulubionym twórcom i autorom. Początkowo funkcja skupiała się na wysyłaniu pieniędzy za pośrednictwem scentralizowanych dostawców płatności, takich jak Venmo, PayPal i Square (należąca do Dorseya). Płatności bitcoinowe zasilane przez Lightning Network zostały dodane do wersji beta Twittera pod koniec sierpnia. Firma oficjalnie ogłosiła uruchomienie funkcji dla urządzeń z systemem iOS 23 września.

W tamtym czasie Twitter zapewniał użytkowników systemu Android, że funkcja napiwków zostanie wkrótce dodana, jednak nie wskazywał dokładnego terminu. Urządzenia z systemem Android to zdecydowana większość rynku systemów operacyjnych (w czerwcu było to 73%), więc wprowadzenie obsługi systemu Android znacznie zwiększyłoby wykorzystanie tej funkcji wśród posiadaczy kryptowalut.

Lightning Network, która zasila płatności bitcoinowe w ramach funkcji napiwków na Twitterze, przeżywa ostatnio znaczny wzrost popularności. W dużej mierze jest to zasługa Salwardoru, który uznał BTC za prawny środek płatniczy. Sieć ma coraz większą liczbę użytkowników i jest postrzegana jako rozwiązanie dla niedoskonałości Bitcoin, ponieważ pozwala na szybsze i tańsze płatności w BTC.

Czy Twitter będzie zintegrowany z Lightning Network?
reklama
reklama