Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 29.11.21] | Wiadomości | CrypS.

Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 29.11.21]

Konrad Juszczyk
Podsumowanie dnia w kryptowalut 29.11.2021
 • Solana coraz bliżej neutralności węglowej sieci
  Solana Foundation, organizacja non-profit stojąca za rozwojem projektu Solana (SOL), planuje do końca 2021 roku wdrożyć program, który pomoże uczynić sieć walidatorów neutralną pod względem emisji dwutlenku węgla.
 • Vitalik Buterin przedstawia EIP-4488, który zmniejszy opłaty
  W tym tygodniu Vitalik Buterin i deweloper Ethereum Ansgar Dietrichs wspólnie napisali nową propozycję ulepszenia Ethereum o nazwie EIP-4488. Jej celem jest zmniejszenie opłat za gaz w rozwiązaniach skalowania warstwy 2 Ethereum. Propozycja ta ma działać jako krótkoterminowa poprawka do wysokich kosztów gazu. W międzyczasie opracowywane są bardziej solidne rozwiązania.
 • Nieznany token zyskuje 900% wartości po informacji o nowym wariancie COVID
  Stosunkowo nieznana kryptowaluta o nazwie Omicron (OMIC) osiągnęła w poniedziałek rekordowy poziom wartości, ponieważ nowy, szybko rozprzestrzeniający się wariant COVID-19 został ochrzczony tą samą nazwą. Projekt oparty na obligacjach wystartował na początku listopada jako odłam protokołu DeFi OlympusDAO.
 • MicroStrategy kupiło dodatkowe 7002 BTC
  Dostawca oprogramowania analitycznego MicroStrategy dokupił 7002 BTC za około 414,4 miliona dolarów, powiedział szef firmy Michael Sailor. Na dzień dzisiejszy producent oprogramowania posiada 121 044 BTC – wydano na nie około 3,57 miliarda USD (średni koszt to 29 534 USD).
 • Brytyjski urząd skarbowy nałoży 2% podatku na platformy kryptowalutowe
  Niedawno regulatorzy w Wielkiej Brytanii przedstawili nową strukturę podatkową dla giełd działających w regionie. Według doniesień The Telegraph, platformy aktywów cyfrowych mają otrzymać poważny cios w postaci „cyfrowego podatku”.
 • Dyrektor finansowy Celsius aresztowany w Izraelu
  Dyrektor finansowy firmy Celsius, Yaron Shalem, został aresztowany w Izraelu pod zarzutem prowadzenia nielegalnej działalności poza firmą.
 • Ziemia w Decentraland sprzedana za 2,43 mln USD
  Działka wirtualnej nieruchomości w metaverse Decentraland została sprzedana za rekordową kwotę 2,43 miliona dolarów w kryptowalucie MANA – ponad dwukrotnie więcej niż poprzedni rekord wynoszący 913 000 dolarów.
 • Binance musi poprawić zgodność z AML przed utworzeniem centrali w Paryżu
  Francja może stać się nowym domem Binance, ale tylko wtedy, gdy firma zwiększy swoje wysiłki w celu zagwarantowania zgodności z przepisami dotyczącymi przeciwdziałania praniu pieniędzy (AML). Ogłosił to francuski regulator finansowy Autorité des Marchés Financiers (AMF) .
Podsumowanie dnia w kryptowalut 29.11.2021
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.