Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 28.12] | Wiadomości | CrypS.

Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 28.12]

Konrad Juszczyk
Podsumowanie dnia cryps 28.12
  • Kolejny hack DeFi – projekt COVER

Przestępcy wykorzystali protokół stakingu projektu Cover, który pozwolił na niekończącą się emisję tokena Cover. Przyczyniło się to do 77-procentowego spadku ceny w mniej niż godzinę.

  • Marathon kupi koparki od Bitmain za 170 mln USD

Marathon Patent Group zgodziła się z Bitmain na zakup 70000 Antminer S19. Transakcja opiewała na 170 milionów dolarów. Po zainstalowaniu urządzeń Marathon będzie miał do dyspozycji 103,000 koparek. Wygenerowany wskaźnik hash wzrośnie do 10,36 EH/s.

  • Bitstamp zawiesza transakcje i depozyty w XRP

Jedna z największych giełd kryptowalutowych w Europie, jaką jest Bitstamp jako pierwsza z czołowych giełd zawiesiła transakcje zawierane w XRP.

  • Izrael wymaga ujawnienia swoich aktywów kryptowalutowych

Izraelski Urząd Podatkowy (ITA) zażądał od właścicieli kryptowalut pełnego ujawnienia swoich aktywów i osiągniętych zysków.

  • Rosyjska giełda LiveCoin zhackowana

Cyberprzestępcy zmanipulowali księgi zamówień giełdy LiveCoin i zmienili kursy na 10-15 razy wyższe niż ich rzeczywiste wartości.

  • Turcja w przyszłym roku przeprowadzi pilotaż CBDC

W drugiej połowie przyszłego roku Turcja planuje przeprowadzić pilotaż cyfrowej waluty banku centralnego (CBDC). Według współzałożycielki jednej z wiodących tureckich partii opozycyjnych, to może nie wystarczyć, aby uratować turecką lirę.

  • Binance wprowadza SegWit dla depozytów

Jedna z największych giełd kryptowalut na świecie – Binance, wprowadziła ostatnio obsługę adresów SegWit (bech32) dla depozytów na swojej platformie.

  • Binance wprowadza europejskie opcje bitcoinów

Giełda kryptowalut Binance uruchomiła opcje dla bitcoinów w europejskim stylu. Nowy instrument pochodny pozwoli traderom na wystawianie własnych kontraktów. Opcja europejska oznacza wykonanie opcji w ostatnim dniu jej obiegu na giełdzie. Kontrakty Vanilla Bitcoin Options są rozliczane w stablecoinie Tether (USDT).

Podsumowanie dnia cryps 28.12
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.