Rosyjska giełda LiveCoin zhackowana. Hakerzy podmienili kursy | Wiadomości | CrypS.

Rosyjska giełda LiveCoin zhackowana. Hakerzy podmienili kursy

Redakcja
livecoin hack

Hakerzy i włamania są nieodłącznym elementem branży kryptowalut. W tym tygodniu miał miejsce kolejny atak. Tym razem została zhackowana rosyjska giełda kryptowalut LiveCoin. Platforma poinformowała o straceniu kontroli nad swoimi usługami.

Wg raportu Business Insider, cyberprzestępcy zmanipulowali księgi zamówień giełdy i zmienili kursy na 10-15 razy wyższe niż ich rzeczywiste wartości. Dzienny wolumen handlu na giełdzie Livecoin wynosi około 16 milionów dolarów. Oznacza to, że strata może nie być mała.

Giełda ostrzegła swoich klientów, aby przestali korzystać z usług. W przeciwnym razie, mogą stać się ofiarami oszustwa i stracić swoje fundusze.

Livecoin ofiarą hakerów

livecoin

Zgodnie z informacją podaną przez firmę na jej oficjalnej stronie internetowej, atak miał miejsce w nocy z 23 na 24 grudnia. Wg Coinlive hakerzy przeprowadzili “starannie zaplanowany atak”. Giełda zakłada, że mógł on być przygotowywany w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Platforma szczegółowo wyjaśniła jakie są konsekwencje włamania:

“Straciliśmy kontrolę nad wszystkimi naszymi serwerami, backendem i węzłami. W związku z tym nie byliśmy w stanie zatrzymać naszej usługi na czas. Nasze kanały informacyjne również zostały naruszone.”

Raport ujawnił także szczegóły dot. nowych kursów kryptowalut:

“Hakerzy zmienili kurs wymiany Bitcoina z 23. 000 USD / BTC na ponad 450 000 USD / BTC, Ethereum wzrosło z 600 USD / ETH do 15 000 USD, a cena Ripple wzrosła z 0,27 USD/ XRP do ponad 17 USD / XRP”.

Całkowita kwota utracona z powodu naruszenia bezpieczeństwa nie została jeszcze ustalona.

livecoin hackreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.