Rosyjska giełda LiveCoin zhackowana. Hakerzy podmienili kursy | Wiadomości | CrypS.

Rosyjska giełda LiveCoin zhackowana. Hakerzy podmienili kursy

Zerelik Maciej
livecoin hack

Hakerzy i włamania są nieodłącznym elementem branży kryptowalut. W tym tygodniu miał miejsce kolejny atak. Tym razem została zhackowana rosyjska giełda kryptowalut LiveCoin. Platforma poinformowała o straceniu kontroli nad swoimi usługami.

Wg raportu Business Insider, cyberprzestępcy zmanipulowali księgi zamówień giełdy i zmienili kursy na 10-15 razy wyższe niż ich rzeczywiste wartości. Dzienny wolumen handlu na giełdzie Livecoin wynosi około 16 milionów dolarów. Oznacza to, że strata może nie być mała.

Giełda ostrzegła swoich klientów, aby przestali korzystać z usług. W przeciwnym razie, mogą stać się ofiarami oszustwa i stracić swoje fundusze.

Livecoin ofiarą hakerów

livecoin

Zgodnie z informacją podaną przez firmę na jej oficjalnej stronie internetowej, atak miał miejsce w nocy z 23 na 24 grudnia. Wg Coinlive hakerzy przeprowadzili „starannie zaplanowany atak”. Giełda zakłada, że mógł on być przygotowywany w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Platforma szczegółowo wyjaśniła jakie są konsekwencje włamania:

„Straciliśmy kontrolę nad wszystkimi naszymi serwerami, backendem i węzłami. W związku z tym nie byliśmy w stanie zatrzymać naszej usługi na czas. Nasze kanały informacyjne również zostały naruszone.”

Raport ujawnił także szczegóły dot. nowych kursów kryptowalut:

„Hakerzy zmienili kurs wymiany Bitcoina z 23. 000 USD / BTC na ponad 450 000 USD / BTC, Ethereum wzrosło z 600 USD / ETH do 15 000 USD, a cena Ripple wzrosła z 0,27 USD/ XRP do ponad 17 USD / XRP”.

Całkowita kwota utracona z powodu naruszenia bezpieczeństwa nie została jeszcze ustalona.

livecoin hack
reklama
reklama