Binance wprowadza SegWit dla depozytów | Wiadomości | CrypS.

Binance wprowadza SegWit dla depozytów

Zerelik Maciej
binance poradnik

Jedna z największych giełd kryptowalut na świecie – Binance, wprowadziła ostatnio obsługę adresów SegWit (bech32) dla depozytów na swojej platformie.

SegWit dla depozytów BTC

Giełda rozpoczęła obsługę adresów Segregated Witness (SegWit) na swojej platformie w Wigilię Bożego Narodzenia. Firma początkowo obsługiwała SegWit tylko w przypadku wypłat. Użytkownicy mogą teraz przekazywać środki na adres SegWit (bech 32) po przez wybranie opcji BTC (SegWit). Platforma poinformowała jednak o ryzyku jakie niesie nowe rozwiązanie.

„Należy pamiętać, że SegWit powinien pomóc w obniżeniu opłat; jeśli jednak nieprawidłowo wyślesz na adres niezgodne aktywa, Twoje środki nie będą mogły być odzyskane i spowodują trwałą stratę”.

SegWit jest aktualizacją protokołu Bitcoin wdrożoną w 2017 roku. Jej celem jest zwiększenie skalowalności sieci i naprawa błędów związanych z jej rozbudowywaniem. SegWit działa poprzez oddzielenie podpisów od danych transakcji. Aktualizacja ta pomoże w przechowywaniu większej ilości transakcji w jednym bloku i co ostatecznie doprowadzi do zwiększenia pojemności transakcji.

SegWit przetwarza już prawie połowę wszystkich transakcji BTC

Dane transactionfee.info sugerują, że SegWit przetwarza już prawie połowę wszystkich transakcji BTC. Oznacza to, że adopcja tego protokołu w sieci jest bardzo wysoka. W ostatnim czasie rośnie użycie BTC jako magazynu wartości. Istnieje jednak kilka ograniczeń w skalowalności, które tworzą barierę dla masowej adopcji.

Popularnym rozwiązaniem skalowania Bitcoina jest Lightning Network (LN). To rozwiązanie warstwy 2 pomogło użyć Bitcoina jako protokołu płatniczego, a nie tylko jako cyfrowego złota. Soft fork BTC, którym jest SegWit, różni się znacznie od Lightning Network. LN tworzy dodatkową warstwę w sieci, która umożliwia tańsze i szybsze transakcje.

Jednak pomimo wszystkich problemów ze skalowalnością, Bitcoin nadal pozostaje liderem na rynku. Moneta ta osiągnęła ostatnio nowe ATH i jest najczęściej używaną walutą na giełdach kryptowalut. Według CoinMarketCap, dominacja BTC na rynku wynosi 68,7%.

binance poradnik
reklama
reklama