Izrael wymaga ujawnienia swoich aktywów kryptowalutowych | Wiadomości | CrypS.

Izrael wymaga ujawnienia swoich aktywów kryptowalutowych

Konrad Juszczyk
Opodatkowanie kryptowalut w Izraelu i konieczność wykazania posiadanych zasobów krypto w Izraelu Regulacje prawne

Izraelski Urząd Podatkowy (ITA) zażądał od właścicieli kryptowalut pełnego ujawnienia swoich aktywów i osiągniętych zysków.

Tysiące Izraelczyków otrzymało w ostatnim czasie zawiadomienie od ITA (Israel Tax Authority), mówiące o tym, że muszą w pełni ujawnić swoje aktywa do celów podatkowych. Departament wysyłał również zapytania do lokalnych i zagranicznych giełd kryptowalut z wymogiem przekazywania informacji o rachunkach obywateli kraju. Urząd Podatkowy Izraela wykonując takie ruchy powołuje się na UE Common Reporting Standards (CRS) oraz Internal Revenue Service (IRS).

Izraelski urząd podatkowy ITA wymaga ujawnienia aktywów kryptowalutowych
Logo Izraelskiego Urzędu Podatkowego (ITA)

ITA stwierdziło w 2018 roku, że ​​inwestorzy w kryptowaluty podlegają 25% podatkowi od zysków kapitałowych, o ile ich działalność nie przekształci się w przedsięwzięcie komercyjne. W przypadku, gdy działalność stanie się biznesem, właściciele będą obciążeni dwustopniowym podatkiem od osób prawnych.

Eksperci tłumaczą zainteresowanie przedstawicielami branży kryptowalut przez ITA, brakiem pieniędzy w budżecie i nowymi rekordami, które ustanawia Bitcoin.

Według CoinMarketCap cyfrowy rynek walutowy o łącznej wartości około 640 miliardów dolarów obecnie obraca 181 miliardami dolarów dziennie na tysiącach giełd kryptowalutowych na całym świecie. Portal informacyjny „Globes” dowiedział się, że rzeczoznawcy podatkowi w całym kraju zaczęli wywierać presję na rynek walut cyfrowych i całkowicie kontrolują ten sektor pod kątem poboru podatków.

Opodatkowanie kryptowalut w Izraelu i konieczność wykazania posiadanych zasobów krypto w Izraelu
reklama
reklama