Izrael wymaga ujawnienia swoich aktywów kryptowalutowych | Wiadomości | CrypS.

Izrael wymaga ujawnienia swoich aktywów kryptowalutowych

Konrad Juszczyk
Opodatkowanie kryptowalut w Izraelu i konieczność wykazania posiadanych zasobów krypto w Izraelu Regulacje

Izraelski Urząd Podatkowy (ITA) zażądał od właścicieli kryptowalut pełnego ujawnienia swoich aktywów i osiągniętych zysków.

Tysiące Izraelczyków otrzymało w ostatnim czasie zawiadomienie od ITA (Israel Tax Authority), mówiące o tym, że muszą w pełni ujawnić swoje aktywa do celów podatkowych. Departament wysyłał również zapytania do lokalnych i zagranicznych giełd kryptowalut z wymogiem przekazywania informacji o rachunkach obywateli kraju. Urząd Podatkowy Izraela wykonując takie ruchy powołuje się na UE Common Reporting Standards (CRS) oraz Internal Revenue Service (IRS).

Izraelski urząd podatkowy ITA wymaga ujawnienia aktywów kryptowalutowych
Logo Izraelskiego Urzędu Podatkowego (ITA)

ITA stwierdziło w 2018 roku, że ​​inwestorzy w kryptowaluty podlegają 25% podatkowi od zysków kapitałowych, o ile ich działalność nie przekształci się w przedsięwzięcie komercyjne. W przypadku, gdy działalność stanie się biznesem, właściciele będą obciążeni dwustopniowym podatkiem od osób prawnych.

Eksperci tłumaczą zainteresowanie przedstawicielami branży kryptowalut przez ITA, brakiem pieniędzy w budżecie i nowymi rekordami, które ustanawia Bitcoin.

Według CoinMarketCap cyfrowy rynek walutowy o łącznej wartości około 640 miliardów dolarów obecnie obraca 181 miliardami dolarów dziennie na tysiącach giełd kryptowalutowych na całym świecie. Portal informacyjny „Globes” dowiedział się, że rzeczoznawcy podatkowi w całym kraju zaczęli wywierać presję na rynek walut cyfrowych i całkowicie kontrolują ten sektor pod kątem poboru podatków.

Opodatkowanie kryptowalut w Izraelu i konieczność wykazania posiadanych zasobów krypto w Izraelu
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.