Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 27.04.21] | Wiadomości | CrypS.

Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 27.04.21]

Konrad Juszczyk
Najważniejsze newsy z branży kryptowalut (27.04.2021) - CrypS
 • Tesla sprzedała część swoich bitcoinów
  Zgodnie z raportem za pierwszy kwartał 2021 roku największy producent samochodów elektrycznych sprzedał część swoich bitcoinów za 272 miliony dolarów, z czego profit wyniósł 101 milionów dolarów.
 • Korea Południowa konfiskuje kryptowaluty za niezapłacone podatki
  Urząd Skarbowy w Seulu w Korei Południowej skonfiskował kryptowaluty o wartości około 25 milionów dolarów od setek inwestorów posiadających zaległości w podatkach. Cyfrowe aktywa zostały przejęte z trzech giełd.
 • Iran zezwala na kryptowalutowe płatności za import towarów
  Bank Centralny Iranu (CBI) ogłosił, że banki oraz licencjonowane kantory, mogą korzystać z kryptowalut do płatności w międzynarodowym handlu. Kraj przygotowuje także kompleksowe ramy regulacyjne dla rynku krypto. Ich propozycję poznamy w przyszłym tygodniu.
 • Sean Culkin zostaje pierwszym graczem NFL z całą pensją w BTC
  Zgodnie z komunikatem prasowym, cała pensja Culkina w wysokości 920,000 USD zostanie wypłacona w tygodniowych ratach w USD i natychmiast zamieniona na bitcoiny za pośrednictwem aplikacji Strike by Zap, która umożliwia użytkownikom dokonywanie płatności bitcoin za pomocą konta bankowego lub karty debetowej. 
 • Wszystkim 200 koreańskim giełdom kryptowalut grozi zamknięcie
  Przewodniczący południowokoreańskiego FSC ostrzegł, że we wrześniu może dojść do zamknięcia wszystkich giełd kryptowalut w kraju. Do tego czasu platformy wymiany cyfrowych walut muszą zarejestrować się u regulatora. Warto dodać, że do tej pory nie zrobiła tego żadna z 200 koreańskich giełd.
 • Giełda Gemini uruchomi cashback na karcie kredytowej Mastercard
  Giełda kryptowalut Gemini ogłosiła, że ich karta kredytowa wydana we współpracy z Mastercard umożliwi posiadaczom kryptowalut otrzymywanie nagród cashback w postaci Bitcoina (BTC) lub dowolnej innej kryptowaluty dostępnej na platformie. Karta Gemini będzie podobno oferować użytkownikom 3% zwrotu za zakupy w restauracjach, 2% na artykuły spożywcze i 1% na inne zakupy. Oczekuje się, że zostanie ona wydana jeszcze tego lata.
 • Iran zezwala na kryptowalutowe płatności za import towarów
  Bank Centralny Iranu (CBI) ogłosił, że banki oraz licencjonowane kantory, mogą korzystać z kryptowalut do płatności w międzynarodowym handlu. Kraj przygotowuje także kompleksowe ramy regulacyjne dla rynku krypto. Ich propozycję poznamy w przyszłym tygodniu.
 • Hester Peirce: „Zakazanie technologii P2P jest bardzo trudne”
  Komisarz SEC Hester Peirce uważa, że rząd USA nie może wprowadzić zakazu Bitcoina. Według niej „bardzo trudno jest zakazać czegoś, co jest zasadniczo technologią peer-to-peer”.
 • Binance planuje uruchomić własną platformę NFT
  Największa na świecie giełda kryptowalut, wkracza w branżę tokenów niezamiennych, wprowadzając własną platformę NFT. Firma ogłosiła w poniedziałek o zbliżającym się uruchomieniu Binance NFT, która ma zacząć działać w czerwcu. Bazując na infrastrukturze blockchain Binance, nowa platforma dąży do zapewnienia minimalnych kosztów transakcji NFT. 
Najważniejsze newsy z branży kryptowalut (27.04.2021) - CrypSreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.