Tesla sprzedała część swoich bitcoinów za 272 miliony dolarów | Wiadomości | CrypS.

Tesla sprzedała część swoich bitcoinów za 272 miliony dolarów

Konrad Juszczyk
tesla btc

Zgodnie z raportem za pierwszy kwartał 2021 roku największy producent samochodów elektrycznych sprzedał część swoich bitcoinów za 272 miliony dolarów, z czego profit wyniósł 101 milionów dolarów.

Wielka inwestycja Tesli

Na początku lutego Tesla zainwestowała w bitcoiny 1,5 miliarda dolarów, przy pomocy Coinbase Global Inc. Dyrektor finansowy firmy Zack Kirkhorn nazwał to dobrą alokacją pieniędzy fiducjarnych. Według niego Tesla jest zadowolona z płynności rynku Bitcoina i nadal będzie gromadzić cyfrowe aktywa ze sprzedaży samochodów elektrycznych. Po sprzedaży aktywów, firma nadal posiada co najmniej 1,33 miliarda dolarów w BTC.

Wierzymy w długoterminową wartość Bitcoina, także naszym zamiarem jest utrzymywanie tego, co mamy przez dłuższy okres i dalsze gromadzenie bitcoinów z transakcji dokonywanych przez naszych klientów. – powiedział Kirkhorn.

Wyniki finansowe Tesli za pierwszy kwartał 2021 roku
Wyniki finansowe Tesli za pierwszy kwartał 2021 roku

Dlaczego firma sprzedała część aktywów?

Część zwolenników kryptografii oburzyła się takim wynikiem działań, ponieważ uważają, że Elon Musk, który napompował rynek, spieniężył te działania i zarobił małą fortunę pozostawiając ludzi na lodzie, zabierając dużą część kapitalizacji rynkowej ze sobą. Jednak zgodnie z wymianą zdań na Twitterze sam Elon Musk nie sprzedał swoich aktywów, a producent samochodów elektrycznych sprzedał zaledwie 10% swojej pozycji w BTC, aby sprawdzić płynność rynku.

Warto jednak pamiętać, że firma ma jeden główny cel: zarabiać pieniądze dla swoich akcjonariuszy, nawet jeśli oznacza to sprzedaż bitcoinów, dlatego, jeżeli Tesla będzie miała dobrą okazję, z pewnością z niej skorzysta.

Sprzedaż bitcoinów przez Teslę przyczyniła się do rekordowego kwartalnego zysku netto firmy w wysokości 438 milionów dolarów. Bitcoin jest obecnie najbardziej preferowanym aktywem wśród inwestorów instytucjonalnych. Dodatkowo coraz większa liczba firm przyjmuje Bitcoin jako rezerwę finansową, aby zwiększyć wartość dla akcjonariuszy i zabezpieczyć się przed inflacją fiducjarną.

tesla btc
reklama
reklama