Hester Peirce: "Zakazanie technologii P2P jest bardzo trudne" | Wiadomości | CrypS.

Hester Peirce: „Zakazanie technologii P2P jest bardzo trudne”

Maciej Żerelik
hester pierce apeluje o większą jasność regulacyjną na rynku kryptowalut - zdjęcie cnbc

Komisarz SEC Hester Peirce uważa, że rząd USA nie może wprowadzić zakazu Bitcoina. Według niej „bardzo trudno jest zakazać czegoś, co jest zasadniczo technologią peer-to-peer”.

Komisarz amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) Hester Peirce – w krypto społeczności znana jako „Crypto Mom” udzieliła wywiadu Charlesowi Gasparino z Fox Business. Pierce została zapytana o to, czy jest możliwość, aby administracja Bidena zakazała Bitcoina.

Pytanie pojawiło się, ponieważ inwestorzy obawiają się, że wraz z nowymi regulacjami, rząd zakaże kryptowalut. Niektórzy ostrzegają, że rządy mogą zdelegalizować BTC, jeśli stanie się on zagrożeniem dla ich systemów finansowych. Takie zdanie ma m.in. założyciel Bridgewater Associates – Ray Dalio, Michael Burry z The Big Short i Ron Paul.

Peirce ma mocno pro-bitcoinowe stanowisko. Już wcześniej opowiadała się za tym, aby SEC zatwierdził bitcoinowe fundusze ETF. Teraz, wypowiedziała się na temat możliwości zakazania Bitcoina w Stanach Zjednoczonych:

Myślę, że bardzo trudno jest zakazać czegoś, co jest zasadniczo technologią peer-to-peer. Myślę, że celem, jak w przypadku każdej technologii, jest uniemożliwienie ludziom korzystania z niej w nielegalnych celach i umożliwienie im korzystania z niej tylko w legalnych celach. Tego właśnie oczekuję.

Peirce już wcześniej mówiła, że rząd byłby „niemądry” próbując zakazać Bitcoina. Porównała wtedy taką sytuację do zakazania internetu.

Rząd USA jest zaniepokojony tym, że kryptowaluty są wykorzystywane w nielegalnej działalności. Sekretarz Skarbu Janet Yellen kilkakrotnie mówiła, że kryptowaluty są wykorzystywane głównie do nielegalnego finansowania. Ogłosiła też, że Skarb Państwa będzie współpracował z innymi organami regulacyjnymi, aby opracować odpowiednie regulacje dla całej branży.

hester pierce apeluje o większą jasność regulacyjną na rynku kryptowalut - zdjęcie cnbcreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.