Hester Peirce: "Zakazanie technologii P2P jest bardzo trudne" | Wiadomości | CrypS.

Hester Peirce: „Zakazanie technologii P2P jest bardzo trudne”

Zerelik Maciej
hester pierce apeluje o większą jasność regulacyjną na rynku kryptowalut - zdjęcie cnbc

Komisarz SEC Hester Peirce uważa, że rząd USA nie może wprowadzić zakazu Bitcoina. Według niej „bardzo trudno jest zakazać czegoś, co jest zasadniczo technologią peer-to-peer”.

Komisarz amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) Hester Peirce – w krypto społeczności znana jako „Crypto Mom” udzieliła wywiadu Charlesowi Gasparino z Fox Business. Pierce została zapytana o to, czy jest możliwość, aby administracja Bidena zakazała Bitcoina.

Pytanie pojawiło się, ponieważ inwestorzy obawiają się, że wraz z nowymi regulacjami, rząd zakaże kryptowalut. Niektórzy ostrzegają, że rządy mogą zdelegalizować BTC, jeśli stanie się on zagrożeniem dla ich systemów finansowych. Takie zdanie ma m.in. założyciel Bridgewater Associates – Ray Dalio, Michael Burry z The Big Short i Ron Paul.

Peirce ma mocno pro-bitcoinowe stanowisko. Już wcześniej opowiadała się za tym, aby SEC zatwierdził bitcoinowe fundusze ETF. Teraz, wypowiedziała się na temat możliwości zakazania Bitcoina w Stanach Zjednoczonych:

Myślę, że bardzo trudno jest zakazać czegoś, co jest zasadniczo technologią peer-to-peer. Myślę, że celem, jak w przypadku każdej technologii, jest uniemożliwienie ludziom korzystania z niej w nielegalnych celach i umożliwienie im korzystania z niej tylko w legalnych celach. Tego właśnie oczekuję.

Peirce już wcześniej mówiła, że rząd byłby „niemądry” próbując zakazać Bitcoina. Porównała wtedy taką sytuację do zakazania internetu.

Rząd USA jest zaniepokojony tym, że kryptowaluty są wykorzystywane w nielegalnej działalności. Sekretarz Skarbu Janet Yellen kilkakrotnie mówiła, że kryptowaluty są wykorzystywane głównie do nielegalnego finansowania. Ogłosiła też, że Skarb Państwa będzie współpracował z innymi organami regulacyjnymi, aby opracować odpowiednie regulacje dla całej branży.

hester pierce apeluje o większą jasność regulacyjną na rynku kryptowalut - zdjęcie cnbc
reklama
reklama