Podsumowanie dnia w krypto [newsy z 26.01.22] | Wiadomości | CrypS.

Podsumowanie dnia w krypto [newsy z 26.01.22]

Anna
Podsumowanie dnia w krypto [newsy z 26.01.22]
 • Koniec ambicji Zuckerberga na Stablecoin?
  Diem, czyli projekt kryptowalut Marka Zuckerberga prawdopodobnie dobiega końca. Według Bloomberga, grupa Diem prowadzi rozmowy w sprawie sprzedaży aktywów projektu i zwrotu kapitału inwestorom. Prawdopodobnie, powodem upadku projektu są naciski ze strony organów regulacyjnych.
 • MFW wzywa Salwador do odejścia od BTC
  Zgodnie z komunikatem opublikowanym 25 stycznia, dyrektorzy wykonawczy Międzynarodowego Funduszu Walutowego (MFW) wezwali Salwador do pozbawienia bitcoina statusu prawnego środka płatniczego w kraju.
 • Indonezyjskie firmy z zakazem oferowania usług kryptowalutowych
  Według doniesień Agencji Reutera, najwyższy organ nadzoru monetarnego w Indonezji – Urząd ds. Usług Finansowych (OJK) – miał zakazać lokalnym firmom korzystania, oferowania lub ułatwiania dostępu do usług kryptowalutowych. Regulator uważa, że handel bitcoinem i innymi walutami cyfrowymi jest ryzykowny z uwagi na ich dużą zmienność.
 • McDonald’s nie chce Dogecoina i przypadkiem „tworzy” Grimacecoin
  Elon Musk złożył McDonald’s propozycję, wydawałoby się, nie do odrzucenia. Ku oburzeniu społeczności kryptowalutowej, największy gigant świata fast foodów nie dość, że ofertę odrzucił, to zrobił to w formie niefortunnego żartu związanego z Grimacecoin.
 • SEC zyskuje czas na przekazanie dokumentów w sprawie Ripple
  To nie koniec sporu pomiędzy Ripple i Komisją Papierów Wartościowych i Giełd (SEC). Komisja chce ponownego rozpatrzenia orzeczenia wydanego przez sędzię Sarah Netburn. Zwróciła się o przedłużenie terminu na złożenie dokumentów.
 • Putin wezwał rząd i Bank Centralny do osiągnięcia konsensusu w sprawie regulacji kryptowalut
  Prezydent Rosji Władimir Putin na spotkaniu z rządem powiedział , że zdaje sobie sprawę z dyskusji wokół regulacji kryptowalut. Zaznaczył, że bank centralny nie stoi na przeszkodzie postępowi technologicznemu, ale sam wprowadza technologie cyfrowe.
Podsumowanie dnia w krypto [newsy z 26.01.22]
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.