SEC zyskuje czas na przekazanie dokumentów w sprawie Ripple | Wiadomości | CrypS.

SEC zyskuje czas na przekazanie dokumentów w sprawie Ripple

Anna Sutowicz
Ripple SEC sprawa sądowa

To nie koniec sporu pomiędzy Ripple i Komisją Papierów Wartościowych i Giełd (SEC). Komisja chce ponownego rozpatrzenia orzeczenia wydanego przez sędzię Sarah Netburn. Zwróciła się o przedłużenie terminu na złożenie dokumentów.

Komisja Papierów Wartościowych i Giełd zwróciła się z wnioskiem do sędzi Analisy Torres o przedłużenie terminu do 17 lutego 2022 r. Argumentem SEC było to, że potrzebuje czasu na przygotowanie wniosku o częściowe ponowne rozpatrzenie orzeczenia Deliberative Process Privilege (DPP) wydanego przez sędzię Sarah Netburn. Komisja chce przesłać 20-stronnicowe pismo w sprawie.

Desperacka próba SEC?

Wniosek SEC skomentowało Ripple. Zgodnie z oczekiwaniami Ripple sprzeciwiło się prośbie SEC o przedłużenie terminu. W opinii adwokata Jamesa K. Filana, Komisja Papierów Wartościowych i Giełd podejmuje desperacką próbę, by nie przekazywać dokumentów Ripple:

Próba SEC wprowadzenia opóźnień i ponownego uargumentowania swojego stanowiska w oparciu o dodatkowe materiały i nowe argumenty jest niewłaściwa. Nic, co SEC proponuje teraz przedłożyć, nie jest nowe ani interweniujące. SEC nie wydaje się też twierdzić, że Trybunał przeoczył ważne „sprawy lub decyzje kontrolne”, które można racjonalnie oczekiwać, że zmienią wnioski wyciągnięte przez sąd.

Początek sporu…

Sprawa zaczęła się od złożenia przez SEC pozwu przeciwko Ripple Labs 22 grudnia 2020 r. Komisja twierdziła wówczas, że ​​sieć sprzedała XRP o wartości 1,3 mld USD bez rejestracji w SEC. 13 stycznia tego roku Sędzia Sarah Netburn z południowego dystryktu Nowego Jorku, nakazała regulatorowi przekazanie dokumentów, w tym wiadomości e-mail z przemówieniem Hinmana oraz niektórych notatek ze spotkań pracowników SEC ze stronami trzecimi.

Spór pomiędzy Ripple i SEC to ważny temat w całym regionie kryptowalut. Pozew może spowodować drastyczne zmiany w przepisach dotyczących branży.

Ripple SEC sprawa sądowa
reklama
reklama