SEC zyskuje czas na przekazanie dokumentów w sprawie Ripple | Wiadomości | CrypS.

SEC zyskuje czas na przekazanie dokumentów w sprawie Ripple

Anna Sutowicz
Ripple SEC sprawa sądowa

To nie koniec sporu pomiędzy Ripple i Komisją Papierów Wartościowych i Giełd (SEC). Komisja chce ponownego rozpatrzenia orzeczenia wydanego przez sędzię Sarah Netburn. Zwróciła się o przedłużenie terminu na złożenie dokumentów.

Komisja Papierów Wartościowych i Giełd zwróciła się z wnioskiem do sędzi Analisy Torres o przedłużenie terminu do 17 lutego 2022 r. Argumentem SEC było to, że potrzebuje czasu na przygotowanie wniosku o częściowe ponowne rozpatrzenie orzeczenia Deliberative Process Privilege (DPP) wydanego przez sędzię Sarah Netburn. Komisja chce przesłać 20-stronnicowe pismo w sprawie.

Desperacka próba SEC?

Wniosek SEC skomentowało Ripple. Zgodnie z oczekiwaniami Ripple sprzeciwiło się prośbie SEC o przedłużenie terminu. W opinii adwokata Jamesa K. Filana, Komisja Papierów Wartościowych i Giełd podejmuje desperacką próbę, by nie przekazywać dokumentów Ripple:

Próba SEC wprowadzenia opóźnień i ponownego uargumentowania swojego stanowiska w oparciu o dodatkowe materiały i nowe argumenty jest niewłaściwa. Nic, co SEC proponuje teraz przedłożyć, nie jest nowe ani interweniujące. SEC nie wydaje się też twierdzić, że Trybunał przeoczył ważne „sprawy lub decyzje kontrolne”, które można racjonalnie oczekiwać, że zmienią wnioski wyciągnięte przez sąd.

Początek sporu…

Sprawa zaczęła się od złożenia przez SEC pozwu przeciwko Ripple Labs 22 grudnia 2020 r. Komisja twierdziła wówczas, że ​​sieć sprzedała XRP o wartości 1,3 mld USD bez rejestracji w SEC. 13 stycznia tego roku Sędzia Sarah Netburn z południowego dystryktu Nowego Jorku, nakazała regulatorowi przekazanie dokumentów, w tym wiadomości e-mail z przemówieniem Hinmana oraz niektórych notatek ze spotkań pracowników SEC ze stronami trzecimi.

Spór pomiędzy Ripple i SEC to ważny temat w całym regionie kryptowalut. Pozew może spowodować drastyczne zmiany w przepisach dotyczących branży.

Ripple SEC sprawa sądowareklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.