Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 25.01.21] | Wiadomości | CrypS.

Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 25.01.21]

Konrad Juszczyk
Podsumowanie Dnia z branży krypto (kryptowaluty, blockchain, CBDC) - Cryps.pl [25.01.21]
  • OKCoin wprowadzi wsparcie dla Lighting Network

Giełda kryptowalut OKCoin ogłosiła integrację sieci Lightning Network. Celem jest przyspieszenie transakcji Bitcoin oraz wsparcie całego ekosystemu sztandarowej kryptowaluty.

  • Pierwsze próby głosowania blockchain w Indiach

Wkrótce mają się rozpocząć próby głosowania za pomocą technologii blockchain w Indiach, które umożliwiłyby wyborcom wysyłanie głosów poza ich rodzime prowincje. Główny komisarz ds. Wyborów, Sunil Arora, powiedział, że badania z wykorzystaniem najnowocześniejszej technologii już się rozpoczęły.

  • Coinbase ma 43 mln użytkowników i 90 mld USD w aktywach

Jedna z najpopularniejszych krypto platform w USA ujawniła, że w 2020 roku doświadczyła gwałtownego wzrostu napływu kapitału. Aktywa na platformie Coinbase są teraz warte 90 miliardów dolarów.

  • Australijskie banki wyprały 385 mln dolarów

Według Australian Financial Review, australijskie banki wyprały około 500 milionów dolarów australijskich (około 385 milionów dolarów) dla karteli narkotykowych z Ameryki Południowej.

  • Marathon Patent Group zainwestował 150 mln USD w BTC

MARA notowana na Nasdaq, przeznaczyła 150 milionów dolarów na zakup BTC. Według szefa firmy, MerrickA Okamoto, 21 stycznia firma nabyła 4813 BTC poprzez menedżera funduszy kryptowalutowych New York Digital Investment Group (NYDIG).

  • Wyciek danych ponad 160,000 użytkowników BuyUCoin

Użytkownicy giełdy BuyUCoin z siedzibą w Indiach, zostali ofiarami naruszenia danych osobowych. Atak na platformę nie spowodował utraty środków, jednak firma zaleca, aby zmienić hasło do witryny.

  • Eksperci Obserwatora Finansowego: CBDC wiąże się z ryzykiem

Prace nad cyfrowymi walutami banków centralnych (CBDC) toczą się w wielu krajach na całym świecie. Wiemy, że Narodowy Bank Polski nie jest specjalnie zainteresowany tym tematem. Więcej o polskim podejściu do CBDC znajdziecie w artykule.

  • Kryptowaluty w programie Forum Ekonomicznego w Davos

Kryptowaluty znalazły się w programie Światowego Forum Ekonomicznego Davos 2021, w ramach którego odbędą się dwie sesje poświęcone różnym aspektom wpływu walut cyfrowych na główny nurt gospodarki.

  • Cena tokenu od projektu Aave osiągnęła ATH

Aave Coin (AAVE) wyniósł rekordowy poziom 288 dolarów, ze względu na zwiększone zapotrzebowanie na pożyczki błyskawiczne

Podsumowanie Dnia z branży krypto (kryptowaluty, blockchain, CBDC) - Cryps.pl [25.01.21]
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.