OKCoin wprowadzi wsparcie dla Lighting Network | Wiadomości | CrypS.

OKCoin wprowadzi wsparcie dla Lighting Network

Zerelik Maciej
okcoin

Giełda kryptowalut OKCoin ogłosiła integrację sieci Lightning Network. Celem jest przyspieszenie transakcji Bitcoin oraz wsparcie całego ekosystemu sztandarowej kryptowaluty. Dzięki protokołowi płatności warstwy drugiej transakcje BTC będą potwierdzane w ciągu kilku sekund, a nie jak dotychczas, do godziny.

„Zmniejszy ona również nasze obecne minimum wypłaty/depozytu z 0,001 BTC lub 100k satoshi (~ 35 USD) do 0,000001 BTC lub 100 satoshi (~ 0,04 USD)”

– możemy przeczytać w ogłoszeniu.

Dzięki wsparciu Lightning Network, giełda będzie również działać jako węzeł w sieci. Dyrektor generany OKCoin – Hong Fang, powiedział, że Lightning Network potrzebuje sieci węzłów i adopcji technologii, która „będzie działać jak najbardziej efektywnie”.

„Lighiting Network, podobnie jak Bitcoin, wymaga sieci węzłów i przyjęcia technologii, aby działać jak najlepiej. W ramach naszej analizy technologii, oceniliśmy siłę i jakość węzłów i teraz czujemy, że sieć jest wystarczająco silna, aby uczestniczyć w niej jako giełda, z dużą ilością dziennych wypłat i depozytów. Mamy nadzieję, że inne blockchainowe firmy pójdą w nasze ślady i wzmocnią całą branżę poprzez przyspieszenie płatności Bitcoin. Chcemy dalej wspópracować z zespołem Lightning Labs w celu rozwinięcia tego strategicznie ważnego dodatku warstwy 2 dla większej użyteczności i szerszego zastosowania Bitcoina”.

– podkreślił Fang.

Wsparcie dla Lighting Network w 2021 wprowadzi także giełda Kraken. Platforma zapowiedziała, że w tym celu zatrudni nawet specjalny zespół. Wpłaty oraz wypłaty w sieci LN będą dostępne jeszcze w pierwszej połowie 2021 roku.

okcoin
reklama
reklama