Coinbase ma 43 mln użytkowników i 90 mld USD w aktywach | Wiadomości | CrypS.

Coinbase ma 43 mln użytkowników i 90 mld USD w aktywach

Redakcja
coinbase wbtc

Jedna z najpopularniejszych krypto platform w USA ujawniła, że w 2020 roku doświadczyła gwałtownego wzrostu napływu kapitału. Aktywa na platformie są teraz warte 90 miliardów dolarów. To podkreśla pasmo byczych wydarzeń, które wywołały falę instytucjonalnej adopcji.

Firma z San Francisco w listopadzie 2020 roku ujawnił, że jej usługi powiernicze zarządzają aktywami o wartości 20 mld dolarów, z czego 14 mld dolarów zostało zgromadzonych w ciągu niespełna sześciu miesięcy. Oznacza to, że od tego czasu wartość ta wzrosła o 450%.

Rosnąca popularność Bitcoina spowodowała, że całkowita liczba kont zarejestrowanych w Coinbase wzrosła do 43 milionów. Ten kamień milowy – obejmujący klientów detalicznych i instytucjonalnych – oznacza wzrost o 8 milionów w porównaniu z danymi ujawnionymi w połowie 2020 roku. Coinbase nie określiła jednak, ilu z tych klientów jest faktycznie aktywnymi użytkownikami platformy. Niektórzy użytkownicy mogą przecież nie korzystać z platformy na co dzień.

W swoim raporcie za 2020 rok, firma stwierdziła, że prowadzi obecnie największą regulowaną giełdę na świecie – i wciąż się rozwija. Z raportu wynika również, że w 2020 r. nie zaobserwowano znaczących inwestycji w aktywa DeFi ze strony klientów instytucjonalnych. Poza wybraną grupą funduszy venture capital i biur rodzinnych, sektor ten związany jest głównie z handlem detalicznym.

Coinbase niedawno przedstawił projekt rejestracji potwierdzający pogłoski o planach wejścia na giełdę, która według szacunków analityków może być warta aż 28 mld dolarów.

Do tej pory Coinbase zebrał w sumie 525,3 mln dolarów. Jego ostatnia runda pozyskiwania funduszy miała miejsce w 2018 roku i przyniosła ponad 300 mln USD. W tamtym czasie giełda była największym dostawcą kryptowalutowych usług, a wartość całej firmy wynosiła ok. 8 mld USD.

Mimo że nie były dostępne dokładne dane liczbowe na temat jej przychodów, Coinbase zaliczyła udany 2017 roku głównie dzięki zainteresowaniu laików. Platforma umożliwiła początkującym inwestorom kupno i sprzedaż kryptowalut za pośrednictwem intuicyjnej aplikacji.

coinbase wbtcreklama
reklama

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.