Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 24.05.21] | Wiadomości | CrypS.

Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 24.05.21]

Konrad Juszczyk
Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 24.05.21]
 • Sojusz ropy i kryptowalut wzmocni wydobywców BTC
  Kopacze bitcoinów w Ameryce Północnej połączyli siły z nafciarzami, aby wykorzystać nadmiar gazu ziemnego i ułatwić sobie wydobycie największej kryptowaluty.
 • Vitalik Buterin krytykuje wypowiedź Elona Muska o DOGE
  Współzałożyciel Ethereum, Vitalik Buterin, skrytykował Elona Muska za wypowiadanie się na temat zwiększenia skalowalności Dogecoin’a (DOGE) i obniżenia opłat w jego sieci.
 • Mongolia Wewnętrzna walczy z kopaczami bitcoinów
  Mongolia Wewnętrzna, jeden z największych regionów autonomicznych Chin, nasila walkę z kryptowalutowymi górnikami. Ostatnim krokiem władz regionu jest uruchomienie infolinii dla mieszkańców, na której można zgłaszać podejrzenie o działalności górników.
 • Huobi i OKEx ograniczają usługi dla chińskich klientów
  Zaledwie kilka dni temu chiński rząd przysiągł rozprawić się z kopaniem i handlem Bitcoina. Teraz giełdy kryptowalutowe Huobi i OKEx zaczęły blokować chińskim klientom dostęp do niektórych swoich usług.
 • Założyciel największego na świecie funduszu hedgingowego posiada bitcoiny
  Założyciel Bridgewater Associates, Ray Dalio powiedział, że dolar amerykański jest na skraju dewaluacji na poziomie ostatnio obserwowanym w 1971 roku. W takim środowisku bitcoin, ze swoimi właściwościami podobnymi do złota, wygląda coraz atrakcyjniej jako narzędzie oszczędnościowe, powiedział Dalio. Po wyrażeniu sceptycyzmu co do kryptowaluty jeszcze w listopadzie, Dalio zaczął w tym roku wykazywać zmianę zdania, a podczas wywiadu dla Consensus CoinDesk 2021 powiedział „mam trochę bitcoinów”.
 • Rząd USA szuka ofiar ataku na EtherDelta z 2017 roku
  Służby specjalne Stanów Zjednoczonych oraz Biuro Prokuratora Stanów Zjednoczonych wydały apel do ofiar włamania EtherDelta z 2017 roku. Rząd chce, aby zgłosiły się i wypełniły kwestionariusz.
 • Irańscy szpiedzy polują na nielegalnych górników
  Irański rząd zatrudnił oficerów wywiadu, których zadaniem jest rozprawienie się z nielegalnymi górnikami kryptowalut. Celem tego precedensu jest rozwiązanie problemów narodu z rosnącym zużyciem energii elektrycznej.
 • Dynamo Kijów zamierza sprzedawać bilety w formie NFT
  Ukraiński klub piłkarski Dynamo Kijów poinformował, że będzie sprzedawać bilety na najbliższe mecze w formie tokenów NFT.
 • Hong Kong wprowadzi licencjonowanie giełd kryptowalut
  Rząd Hongkongu zamierza wprowadzić licencje dla giełd kryptowalut. Licencjonowane platfromy będą mogły jednak oferować swoje usługi wyłącznie profesjonalnym inwestorom.
 • Kryptowaluty to schemat Ponziego – twierdzi laureat Nagrody Nobla
  Amerykański ekonomista i laureat Nagrody Nobla – Paul Krugman, po raz kolejny podzielił się swoim negatywnym stanowiskiem wobec kryptowalut. Tym razem porównał je do schematu Ponziego.
Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 24.05.21]
reklama
reklama