Vitalik Buterin krytykuje wypowiedź Elona Muska dotyczącą DOGE | Wiadomości | CrypS.

Vitalik Buterin krytykuje wypowiedź Elona Muska dotyczącą DOGE

Redaktor: Albert Czajkowski
Vitalik Buterin krytykuje plany Elona Muska dotyczące DOGE

Współzałożyciel Ethereum, Vitalik Buterin, skrytykował Elona Muska za wypowiadanie się na temat zwiększenia skalowalności Dogecoin’a (DOGE) i obniżenia opłat w jego sieci.

Krytyka społeczności kryptowalut na słowa Muska

Założyciel Tesli i SpaceX, Elon Musk, opublikował 16 maja na Twitterze komentarz, wymieniając, co należy ulepszyć w Dogecoin’ie (DOGE), aby kryptowaluta mem stała się uniwersalną walutą świata. Tweet Muska na temat pożądanych wskaźników Dogecoina wywołał falę sarkazmu ze strony społeczności kryptowalut.

Prezes Blockstream Adam Beck powiedział, że CEO Tesli nie rozumie, jak to działa: „To tak, jakby ktoś przyszedł do SpaceX z pomysłem na prostopadłościenną rakietę z wodą jako paliwem”. Guy Swann, gospodarz podcastu Swan Bitcoin, zauważył, że Musk może wiedzieć nieco o rakietach, jednak nie ma pojęcia nic o protokołach sieci kryptowalut. Hayden Adams z kolei, będący deweloperem Ethereum i założycielem Uniswap dodał sarkastycznego tweeta, komentując słowa Muska.

Odpowiedź Buterina

Po tylu komentarzach przyszedł czas na 27-letniego multimilionera i twórcę Ethereum, Vitalika Buterina, który chciał podejść do tematu bardziej technicznie. Buterin opublikował obszerny artykuł podkreślający kompromis między decentralizacją a skalowalnością w projektowaniu sieci blockchain i wyzwanie, jakim jest dążenie do wysokiej skalowalności bez doprowadzenia do skrajnej centralizacji.

Vitalik zauważył, że radykalne zwiększenie skalowalności i przepustowości łańcucha blokowego bez pozbawiania go podstawowych właściwości, takich jak decentralizacja, jest niezwykle trudnym zadaniem. Zdaniem współzałożyciela Ethereum decentralizacja jest konieczna, aby wyeliminować ryzyko awarii, a także zabezpieczyć się przed skoordynowanymi atakami.

Buterin twierdzi również, że sharding może ułatwić porównywalną skalowalność do tej oferowanej przez wiele scentralizowanych łańcuchów. Współzałożyciel Ethereum sądzi, że jego sieć, dzięki shardingowi mogłaby „prawdopodobnie przetworzyć milion transakcji na sekundę przy pełnym bezpieczeństwie łańcucha bloków”.

W odpowiedzi Musk napisał, że Buterin zwyczajnie boi się Dogecoina, stąd jego sceptycyzm. Wcześniej założyciel Tesli stwierdził, że protokoły, takie jak Lightning Network, są potrzebne do wyskalowania projektu i sam ten problem jest ważniejszy niż jego decentralizacja. Warto podkreślić, że jeszcze kilka dni temu Vitalik Buterin skomentował bitcoina, który według niego zostanie w tyle, jeżeli nie poprawi się technologicznie.

Vitalik Buterin krytykuje plany Elona Muska dotyczące DOGEreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.