Irańscy szpiedzy polują na nielegalnych górników | Wiadomości | CrypS.

Irańscy szpiedzy polują na nielegalnych górników

Redakcja
bitcoin mining w iranie

Irański rząd zatrudnił oficerów wywiadu, których zadaniem jest rozprawienie się z nielegalnymi górnikami kryptowalut. Celem tego precedensu jest rozwiązanie problemów narodu z rosnącym zużyciem energii elektrycznej.

Rząd kontra górnicy kryptowalut

Władze Iranu wydają się być zdeterminowane, aby rozwiązać swoje problemy z nielegalnym wydobyciem kryptowalut. Jak podaje Bloomberg, Ministerstwo Wywiadu pomogło w utworzeniu komitetów w całym kraju. Ich celem jest wykrycie i zajęcie “farm”, które bez zezwolenia wydobywają cyfrowe aktywa.

Gholamali Rakhshani Mehr – koordynator dystrybucji w Tavanir – przypomniał, że Iran jest bardzo atrakcyjną lokalizacją dla górników kryptowalut ze względu na subsydiowane ceny energii. Dodał jednak, że stoi to przed poważnym problemem, ponieważ gwałtowny wzrost wydobycia spowodował ogromne zużycie energii elektrycznej, a tym samym jej niedobór.

Co ciekawe, kluczowym elementem Ministerstwa Wywiadu jest “publiczny informator”. To jego zadaniem jest zgłaszanie nielegalnych kopalni. Tavanir w tym roku podniósł maksymalną nagrodę za zgłoszenie do 200 milionów riali (873 dolarów). Jest to kwota 7,5 razy wyższa od minimalnego miesięcznego wynagrodzenia w Iranie.

Kary za kopanie w domu

W Iranie od 2019 roku powstawało wiele firm miningowych, ze względu na tanią energię elektryczną. Mimo że wiele firm czerpało zyski, wywołało to kontrowersje środowiskowe. Co więcej, wyszło na jaw, że wielu górników kryptowalut korzysta z energii elektrycznej pochodzącej z domu.

Teraz rząd planuje nałożyć wysokie grzywny na górników, którzy korzystają z tego rodzaju energii. Co więcej firmy miningowe i osoby prywatne będą również musiały naprawić sieć elektryczną.

Kryzys energetyczny w Iranie skłonił rząd do ścisłej regulacji branży. Jeszcze w 2018 roku rząd zaakceptował górnictwo jako sektor przemysłu. Ostatecznie zatwierdził wydobycie kryptowalut jako działalność przemysłową w 2019 roku, poddając ją systemowi licencjonowania.

bitcoin mining w iraniereklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.