Huobi i OKEx ograniczają usługi dla chińskich klientów | Wiadomości | CrypS.

Huobi i OKEx ograniczają usługi dla chińskich klientów

Maciej Żerelik
chińska tesla akceptuje bitcoina i wycofuje się z tego po 2 godzinach

Zaledwie kilka dni temu chiński rząd przysiągł rozprawić się z kopaniem i handlem Bitcoina. Teraz giełdy kryptowalutowe Huobi i OKEx zaczęły blokować chińskim klientom dostęp do niektórych swoich usług.

Huobi w rozmowie dla Decrypt powiedział, że tymczasowo zaprzestał handlu instrumentami pochodnymi dla „klientów na niektórych rynkach”. Wszystko po to, aby „chronić interesy inwestorów”. Giełda powołała się na „ostatnie dynamiczne zmiany na rynku”.

Rzecznik Huobi nie wspomniał, że firma zaprzestała handlu instrumentami pochodnymi konkretnie w Chinach. Jest to jednak jedyny kraj, w którym inwestorzy zgłaszają ograniczenia.

Rzecznik dodał, że Huobi Pool uniemożliwił chińskim klientom dołączenia do puli. Dodał też, że celem ograniczeń jest „skupienie się na ekspansji zamorskiej obecności”.

Chiński dziennikarz Colin Wu stwierdził, że górnicy będą musieli odłączyć swoje maszyny, jednak nie wpłynie to na samą pulę.

Rzecznik prasowy OKEx przekazał dla Decrypt, że token OKB już dziś zostanie tymczasowo wycofany z obrotu dla chińskich użytkowników na platformie P2P. Nie podał on konkretnego powodu, ale przypomniał o zobowiązaniu OKEx do zachowania zgodności z przepisami.

OKEx i Huobi a Chiny

Obydwie giełdy opuściły Chiny po tym, jak rząd wprowadził zakaz prowadzenia giełd w 2017 roku. Mimo to nadal obsługują one ogromną ilość chińskich klientów, a ich spółki macierzyste wciąż działają poza Chinami.

Ograniczenia są następstwem dwóch ważnych wiadomości z Chin, które pojawiły się w tym tygodniu. Obie z nich pogrążyły rynek kryptowalut w czerwieni. W dniu 17 maja trzy główne stowarzyszenia płatnicze w Chinach – National Internet Finance Association of China, China Banking Association oraz Payment and Clearing Association of China – potwierdziły swoje przywiązanie do regulacji z 2017 r. Uniemożliwiają one instytucjom finansowym angażowanie się w kryptowaluty.

Po tej wiadomości, która została przedstawiona w mediach jako wprowadzenie nowego zakazu kryptowalut, Bitcoin spadł do poziomu około 31 000 dolarów. Szkoda została spotęgowana, gdy chiński rząd w dniu 21 maja powiedział, że musi rozprawić się z wydobyciem i handlem BTC, aby „zapobiec i kontrolować ryzyko finansowe”.

chińska tesla akceptuje bitcoina i wycofuje się z tego po 2 godzinachreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.