Sojusz ropy i kryptowalut wzmocni wydobywców BTC | Wiadomości | CrypS.

Sojusz ropy i kryptowalut wzmocni wydobywców BTC

Mariusz Przepiórka
Sojusz ropy i kryptowalut wzmocni wydobywców BTC

Kopacze bitcoinów w Ameryce Północnej połączyli siły z nafciarzami, aby wykorzystać nadmiar gazu ziemnego i ułatwić sobie wydobycie największej kryptowaluty. Według Agencji Reutera, górnicy bitcoinów wysyłają mobilne platformy wydobywcze na przyczepach do miejsc odwiertów ropy naftowej w Północnej Dakocie, aby wykorzystać nadmiar produkowanej energii i skutecznie przekształcać ją w kryptowalutę.

Ropa naftowa i gaz ziemny często pochodzą z tych samych odwiertów, a często gaz ziemny jest po prostu wypalany przy okazji wydobycia ropy. Steve Degenfelder, zarządca terenu należącego do Kirkwood Oil and Gass LLC w Wyoming wyjaśnia, że spalanie gazu jest negatywnym produktem ubocznym procesu wiercenia.

Kopacze bitcoinów znaleźli jednak sposób, aby skorzystać z tego procesu i zaoszczędzić energię, która w przeciwnym razie byłaby marnowana. Mark Le Dain z firmy Validere Technologies przyznał, że sojusz między górnikami kryptowalut a amerykańskimi firmami naftowymi może potencjalnie wyrwać BTC z rąk górników w Chinach, którzy głównie korzystają z nieodnawialnych źródeł energii. Niewykluczone, że wkrótce chińskie firmy zaczną przenosić się do USA.

Coraz gorsza sytuacja górników w Chinach

Po tym, jak niedawno chińskie władze opublikowały raport wzywający do walki z wydobyciem i handlem bitcoinami, firmy wydobywcze w tym kraju znalazły się w bardzo trudnej sytuacji. Jedną z takich firm jest wiodący fundusz wydobywczy kryptowalut, który prowadzi kilka centrów danych w Chinach o nazwie BTC.TOP.

Prezes BTC.TOP Jiang Zhuoer najpierw ogłosił, że otwarte póle wydobywcze nie będą już dostępne dla chińskich klientów, ponieważ taka usługa stanowi tylko niewielką część działalności firmy i ryzyko z nią związane nie jest tego warte. Jiang Zhuoer następnie dodał, że w przyszłości firma będzie prowadzić wydobycie głównie w Ameryce Północnej. Według najnowszych danych Uniwersytetu w Cambridge, Chiny kontrolują aż 65,08% miesięcznego hash rate. Największy udział mają prowincje Xinjiang – 35,76%, Sichuan – 9,66% i Nei Mongol – 8,07%.

Sojusz ropy i kryptowalut wzmocni wydobywców BTC
reklama
reklama