Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 24.02.21] | Wiadomości | CrypS.

Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 24.02.21]

Konrad Juszczyk
Podsumowanie Dnia, czyli najważniejsze newsy z branży kryptowalut z dnia 24.02.2021
  • Square dokupił BTC za 170 mln USD

Firma płatnicza Jacka Dorseya, Square ogłosiła dokupienie kolejnych bitcoinów w czwartym kwartale 2020 roku, tym razem za kwotę 170 milionów dolarów.

  • EBC chce mieć decydujące zdanie w uruchomieniu Diem

Europejski Bank Centralny ostrzegał przed stablecoinami i Diem (wtedy jeszcze Librą) już pod koniec 2020 roku, jednak wraz zbliżającymi się planami na uruchomienie stablecoina powiązanego z Facebookiem, EBC chce mieć w tej sprawie decydujące zdanie.

  • Microstrategy robi zakupy warte 1 miliard USD!

Firma MicroStrategy znowu zwiększyła swój portfel BTC. Tym razem nabyła kolejne 19 452 Bitcoinów o wartości około 1,026 miliarda dolarów. Michael Saylor, ogłosił tę wiadomość na Twitterze i poinformował, że spółka nabyła aktywa po średniej cenie 52 765 dolarów za Bitcoina.

  • Aktywa w funduszach kryptowalut Bitwise przekroczyły 1 miliard dolarów

Bitwise Asset Management ogłosił, że wartość aktywów w jej funduszach kryptowalut przekroczyła 1 miliard dolarów. Zgodnie z oświadczeniem, pierwszy to największy na świecie fundusz indeksowy oparty na kryptowalutach. Fundusz śledzi indeks 10 największych kryptowalut, w tym Bitcoin, Ethereum, Litecoin i Chainlink.

  • Ugoda ws. Bitfinex – Tether. Spółki zapłacą 18,5 mln USD

Pilnie obserwowana sprawa, mogąca mieć duży wpływ na rynek kryptowalut, dobiegła końca. Bitfinex i Tether nie przyznały się do żadnego wykroczenia, jednak zgodziły się zapłacić 18,5 mln USD w ramach ugody.

  • Przeglądarka Brave uruchamia giełdę kryptowalut

Skupiająca się na prywatności przeglądarka Brave zaczęła opracowywać własną zdecentralizowaną giełdę kryptowalut (DEX). Data premiery nie jest jeszcze znana. Zgodnie z mapą techniczną projektu posiadacze Basic Attention Token (BAT) będą mogli płacić prowizję za usługi nowego agregatora DEX. Coś podobnego zaimplementowała giełda Binance za pomocą swojej Binance Coin (BNB).

  • Giełda żąda zwrotu bitcoinów kupionych po zaniżonej cenie

Jedna z największych południowoazjatyckich giełd kryptowalutowych, Philippine Digital Assets Exchange (PDAX), domaga się zwrotu bitcoinów kupionych po zaniżonej cenie wynoszącej niespełna 6100 USD. Giełda podkreśla, że jest to wynik błędu technicznego, do którego doszło 16 lutego.

Podsumowanie Dnia, czyli najważniejsze newsy z branży kryptowalut z dnia 24.02.2021
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.