Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 23.12] | Wiadomości | CrypS.

Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 23.12]

Konrad Juszczyk
Najważniejsze newsy z branży kryptowalut 23.12
  • Cena XRP spada o 24% w ciągu 24 godzin

Cena XRP spadła o 41% na Binance w ciągu ostatnich trzech dni i aż o 24% w ciągu ostatnich 24 godzin. Spadki rozpoczęły się po pojawieniu wiadomości o procesie sądowym przeciwko Ripple przez SEC.

  • Wolumen transakcji stablecoinami przekroczył 1 bilion dolarów

Łączna wartość transakcji z wykorzystaniem stablecoinów przekroczyła rekordowy 1 bilion dolarów w 2020 roku. W 2019 roku liczba ta wyniosła 248 miliardów dolarów, czyli ponad 3 razy mniej. Wzrost ten wskazuje zwiększony popyt na aktywa jakimi są stablecoiny.

  • Visa wybiera Wirex jako głównego partnera w Europie

Amerykańska międzynarodowa korporacja świadcząca usługi finansowe Visa Inc. wybrała Wirex jako głównego partnera w Europie.

Riot Blockchain wydobywający kryptowaluty, zawarł kolejną umowę z chińskim gigantem wydobywczym Bitmain na zakup 15 000 koparek Antminer. Firma spodziewa się, że nowy zakup przyczyni się do 65% wzrostu wydobycia bitcoinów.

  • Hashed zbiera 120 milionów dolarów na rozwój blockchainu i DeFi

Koreańska firma zajmująca się blockchainem Hashed zebrała 120 milionów dolarów na fundusz wspierający startupy technologiczne i projekty w sektorze zdecentralizowanych finansów (DeFi). Firma podała, że ​​fundusz był wspierany przez duże lokalne firmy informatyczne, ale ich nazwy nie zostały ujawnione.

  • Izraelski rząd zwiększył restrykcje w zakresie opodatkowania kryptowalut

Teraz urząd skarbowy Izraela wymaga, aby obywatele ujawnili każdą posiadaną przez siebie kryptowalutę, zwłaszcza Bitcoina (BTC).

  • Grayscale zawiesił inwestycje w fundusze kryptowalutowe

Firma inwestycyjna Grayscale Investments tymczasowo zamknęła depozyty w funduszach opartych na Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum, Ethereum Classic, Litecoin i Digital Large Cap Fund.

  • Włoskie banki eksperymentują z cyfrowym euro

Stowarzyszenie Banków Włoskich (ABI), liczące 700 instytucji finansowych, ogłosiło rozpoczęcie testowania waluty cyfrowej banku centralnego (CBDC). W trakcie eksperymentu stowarzyszenie planuje zbadać techniczne wdrożenie pomysłu i nowe usługi, które będą możliwe dzięki naturze technologii blockchain.

Najważniejsze newsy z branży kryptowalut 23.12
reklama
reklama