Grayscale zawiesił inwestycje w fundusze kryptowalutowe | Wiadomości | CrypS.

Grayscale zawiesił inwestycje w fundusze kryptowalutowe

Redaktor: Albert Czajkowski
Grayscale zamknął część funduszy kryptowalutowych

Firma inwestycyjna Grayscale Investments tymczasowo przestała przyjmować depozyty w 6 funduszach kryptowalutowych.

Zamknięte zostały inwestycje w fundusze powiernicze oparte na Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum, Ethereum Classic, Litecoin i Digital Large Cap Fund. Klienci mają obecnie dostęp do depozytów tylko w funduszach Horizen, XRP, Stellar Lumens i Zcash.

Grayscale-zamknął-tymczasowo-fundusze-kryptowalut

Analitycy jednego z największych banków w Stanach Zjednoczonych – JPMorgan zasugerowali, że zmniejszenie ekspozycji na popularne kryptowaluty od Grayscale może posłużyć jako sygnał do korekty bitcoina. Zdaniem specjalistów instytucje pozwolą na ukształtowanie się ruchu wzrostowego BTC i innych kryptowalut w długim terminie.

Dodatkowo Grayscale ogłosiło obniżenie opłaty za zarządzanie funduszem dużych aktywów z 3% do 2,5%. Współzałożyciel Capriole Investments, Jan Uytenhout zauważył, że firma Grayscale nabyła tylko dziś około 12 000 BTC. Podkreśla to stanowisko klientów firmy, którzy chcą inwestować coraz to większe kwoty w zdecentralizowane waluty cyfrowe.

Warto wspomnieć, że nowojorski Grayscale zarządza już aktywami (AUM) o wartości prawie 16 miliardów dolarów. Mimo chwilowego zaprzestania przyjmowania nowych klientów, gigant finansowy wciąż nabywa coraz to więcej kryptowalut.

Grayscale zamknął część funduszy kryptowalutowychreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.