Grayscale zawiesił inwestycje w fundusze kryptowalutowe | Wiadomości | CrypS.

Grayscale zawiesił inwestycje w fundusze kryptowalutowe

Konrad Juszczyk
Grayscale zamknął część funduszy kryptowalutowych

Firma inwestycyjna Grayscale Investments tymczasowo przestała przyjmować depozyty w 6 funduszach kryptowalutowych.

Zamknięte zostały inwestycje w fundusze powiernicze oparte na Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum, Ethereum Classic, Litecoin i Digital Large Cap Fund. Klienci mają obecnie dostęp do depozytów tylko w funduszach Horizen, XRP, Stellar Lumens i Zcash.

Grayscale-zamknął-tymczasowo-fundusze-kryptowalut

Analitycy jednego z największych banków w Stanach Zjednoczonych – JPMorgan zasugerowali, że zmniejszenie ekspozycji na popularne kryptowaluty od Grayscale może posłużyć jako sygnał do korekty bitcoina. Zdaniem specjalistów instytucje pozwolą na ukształtowanie się ruchu wzrostowego BTC i innych kryptowalut w długim terminie.

Dodatkowo Grayscale ogłosiło obniżenie opłaty za zarządzanie funduszem dużych aktywów z 3% do 2,5%. Współzałożyciel Capriole Investments, Jan Uytenhout zauważył, że firma Grayscale nabyła tylko dziś około 12 000 BTC. Podkreśla to stanowisko klientów firmy, którzy chcą inwestować coraz to większe kwoty w zdecentralizowane waluty cyfrowe.

Warto wspomnieć, że nowojorski Grayscale zarządza już aktywami (AUM) o wartości prawie 16 miliardów dolarów. Mimo chwilowego zaprzestania przyjmowania nowych klientów, gigant finansowy wciąż nabywa coraz to więcej kryptowalut.

Grayscale zamknął część funduszy kryptowalutowych
reklama
reklama