Cena XRP spada o 24% w ciągu 24 godzin | Wiadomości | CrypS.

Cena XRP spada o 24% w ciągu 24 godzin

Konrad Juszczyk
drastyczny-spadek-xrp

Giełdy zaczynają wycofywać z notowań kryptowalutę od Ripple, a kilka z nich już wstrzymało handel XRP po ujawnieniu pozwu od SEC przeciwko Ripple.

Cena XRP spadła o 41% na Binance w ciągu ostatnich trzech dni i aż o 24% w ciągu ostatnich 24 godzin. Spadki rozpoczęły się po pojawieniu wiadomości o procesie sądowym przeciwko Ripple przez amerykańską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd (SEC). W rezultacie kilka małych giełd już wstrzymało handel XRP (OSL, Beaxy i CrossTower).

Spadek-XRP-po-pozwie-SEC
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/XRPUSD/

Amerykański SEC twierdzi, że Ripple płaci giełdom, aby umożliwić „kupowanie i sprzedawanie XRP” na ich platformach.

Pozew od SEC brzmi: W 2017 i 2018 roku Ripple zawarł umowy z co najmniej dziesięcioma platformami do handlu aktywami cyfrowymi (z których żadna nie została zarejestrowana w SEC). Ripple zapłacił tym platformom (przeważnie w XRP) za zezwolenie na kupno i sprzedaż XRP w ich systemach.

Ostateczna decyzja sądu w USA jest potrzebna, aby oficjalnie stwierdzić, czy XRP jest papierem wartościowym, czy nie. Jeśli XRP zostanie oficjalnie uznany za papier wartościowy, sporo giełd kryptowalutowych prawdopodobnie będzie narażonych na ryzyko.

Niepewność wokół XRP została również odzwierciedlona przez wzrost aktywności w mediach społecznościowych wokół kryptowaluty. Jednocześnie sentyment wokół XRP spadł do drugiego najniższego odnotowanego poziomu w historii. Alex Saunders, handlowiec kryptowalutami, powiedział, że XRP pozostaje ryzykowny dla inwestorów, dopóki konflikt regulacyjny z SEC nie zostanie rozwiązany.

Przywiązywanie się do XRP jest niedorzeczne emocjonalnie teraz, gdy są pozwani przez SEC. Kryptowaluta zostanie wycofana z giełd, a branża usług finansowych nie odważy się tego dotknąć, dopóki sprawa nie zostanie rozwiązana. Dobrzy inwestorzy przyznają, że sytuacja się zmieniła i idą dalej.

drastyczny-spadek-xrpreklama
reklama

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.