Visa wybiera Wirex jako głównego partnera w Europie | Wiadomości | CrypS.

Visa wybiera Wirex jako głównego partnera w Europie

Zerelik Maciej
visa mastercard

Amerykańska międzynarodowa korporacja świadcząca usługi finansowe Visa Inc. wybrała Wirex jako głównego partnera w Europie. Wg oficjalnego komunikatu, główne członkostwo pozwoli firmie na samodzielne wydawanie kart płatniczych Visa.

Wirex ma już ponad 3 miliony klientów w regionach Europy i Azji. Firma twierdzi, że w porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku, odnotowała 271% wzrost liczby krypto transakcji. Główny dyrektor oraz szef działu kryptowalut firmy Visa, Cuy Sheffield, stwierdził, że kryptowaluty mają potencjał, aby „rozszerzyć wartość płatności cyfrowych na większą liczbę osób i miejsc”.

„Jesteśmy podekscytowani współpracą z innowacyjnymi Fintechami, takimi jak Wirex, i umożliwieniem ich klientom korzystania z cyfrowych walut u ponad 61 milionów sprzedawców w sieci Visa”

W październiku 2020 roku Wirex poinformował, że pozyskał prawie 4,9 miliona dolarów (3,7 miliona funtów) od 7000 inwestorów z 94 krajów. Startup twierdził, że udało mu się zebrać 1,3 mln dolarów w ciągu zaledwie 90 minut i przekroczył początkowy cel crowdfundingowy o 370%.

We wrześniu, Wirex wprowadził nową wielowalutową kartę wspieraną przez Mastercard. Karta jest połączona z 19 rachunkami w kryptowalucie i tradycyjnymi rachunkami walutowymi w aplikacji Wirex. Dzięki temu jej posiadacze mogą wydawać wiele różnych walut fiat i kryptowalut bez konieczności ich zamiany.

Jakiś czas temu informowaliśmy też, że jeden z dyrektorów VISA zachęcał inwestorów do zrezygnowania z taktyki drukowania pieniędzy stosowanej przez Rezerwę Federalną i przejście na bitcoina. Andy Yee skrytykował wtedy prezesa Rezerwy Federalnej Jerome’a Powella za prowadzenie polityki, dążącej do dewaluacji dolara. Raoul Pal przyznał wtedy, że polityka Powella „zero tolerancji dla deflacji” może być korzystna zarówno dla złota jak i bitcoina. Pal napisał wtedy na Twitterze:

Wiem, że bitcoin i złoto sprzedają się dobrze i mogą nadal wzrastać. Po wypowiedzi Powella można jednak stwierdzić, że nadal chcą drukować pieniądze. To działa na korzyść obu tych aktywów. Myślę, że w warunkach inflacji lub deflacji oba mogą rosnąć. Większość ludzi nie rozumie tej drugiej opcji,  ale Powell pokazał po prostu, że nie ma tolerancji dla deflacji. Dlatego zrobi wszystko, aby do niej nie dopuścić. To dobra wiadomość dla dwóch najsolidniejszych aktywów – złota i bitcoina. Powell chce inflacji – pisał Pal.

visa mastercard
reklama
reklama