Visa wybiera Wirex jako głównego partnera w Europie | Wiadomości | CrypS.

Visa wybiera Wirex jako głównego partnera w Europie

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
visa mastercard

Amerykańska międzynarodowa korporacja świadcząca usługi finansowe Visa Inc. wybrała Wirex jako głównego partnera w Europie. Wg oficjalnego komunikatu, główne członkostwo pozwoli firmie na samodzielne wydawanie kart płatniczych Visa.

Wirex ma już ponad 3 miliony klientów w regionach Europy i Azji. Firma twierdzi, że w porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku, odnotowała 271% wzrost liczby krypto transakcji. Główny dyrektor oraz szef działu kryptowalut firmy Visa, Cuy Sheffield, stwierdził, że kryptowaluty mają potencjał, aby “rozszerzyć wartość płatności cyfrowych na większą liczbę osób i miejsc”.

“Jesteśmy podekscytowani współpracą z innowacyjnymi Fintechami, takimi jak Wirex, i umożliwieniem ich klientom korzystania z cyfrowych walut u ponad 61 milionów sprzedawców w sieci Visa”

W październiku 2020 roku Wirex poinformował, że pozyskał prawie 4,9 miliona dolarów (3,7 miliona funtów) od 7000 inwestorów z 94 krajów. Startup twierdził, że udało mu się zebrać 1,3 mln dolarów w ciągu zaledwie 90 minut i przekroczył początkowy cel crowdfundingowy o 370%.

We wrześniu, Wirex wprowadził nową wielowalutową kartę wspieraną przez Mastercard. Karta jest połączona z 19 rachunkami w kryptowalucie i tradycyjnymi rachunkami walutowymi w aplikacji Wirex. Dzięki temu jej posiadacze mogą wydawać wiele różnych walut fiat i kryptowalut bez konieczności ich zamiany.

Jakiś czas temu informowaliśmy też, że jeden z dyrektorów VISA zachęcał inwestorów do zrezygnowania z taktyki drukowania pieniędzy stosowanej przez Rezerwę Federalną i przejście na bitcoina. Andy Yee skrytykował wtedy prezesa Rezerwy Federalnej Jerome’a Powella za prowadzenie polityki, dążącej do dewaluacji dolara. Raoul Pal przyznał wtedy, że polityka Powella „zero tolerancji dla deflacji” może być korzystna zarówno dla złota jak i bitcoina. Pal napisał wtedy na Twitterze:

Wiem, że bitcoin i złoto sprzedają się dobrze i mogą nadal wzrastać. Po wypowiedzi Powella można jednak stwierdzić, że nadal chcą drukować pieniądze. To działa na korzyść obu tych aktywów. Myślę, że w warunkach inflacji lub deflacji oba mogą rosnąć. Większość ludzi nie rozumie tej drugiej opcji,  ale Powell pokazał po prostu, że nie ma tolerancji dla deflacji. Dlatego zrobi wszystko, aby do niej nie dopuścić. To dobra wiadomość dla dwóch najsolidniejszych aktywów – złota i bitcoina. Powell chce inflacji – pisał Pal.

visa mastercardreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.