Riot Blockchain kupuje 15 tys. koparek Bitmain | Wiadomości | CrypS.

Riot Blockchain kupuje 15 tys. koparek Bitmain

Mariusz Przepiórka
Riot Blockchain kupuje koparki od Bitmain

Riot Blockchain, notowana na giełdzie Nasdaq spółka wydobywająca kryptowaluty, zawarła kolejną umowę z chińskim gigantem wydobywczym Bitmain na zakup 15 000 koparek Antminer. Zgodnie z informacją z 21 grudnia, firma z Kolorado spodziewa się, że nowy zakup przyczyni się do 65% wzrostu wydobycia bitcoinów.

Koszt zakupu wyniósł 35 mln USD i złożyło się na niego 3000 koparek Antminer S19 Pro oraz 12 000 koparek Antminer S19j Pro. Spółka spodziewa się przyjąć i uruchomić nowy sprzęt w okresie od maja do października 2021 roku. Wraz z ostatnim zakupem Riot znacząco zwiększy swoje możliwości wydobywcze. Już w bieżącym roku moce przerobowe spółki istotnie wzrosły.

W przypadku pełnego funkcjonowania ponad 37 000 koparek firma Riot szacuje, że jej łączny operacyjny wskaźnik mocy haszowania wzrośnie z 2,3 EH/s do 3,8 EH/s, zużywając przy tym około 120 megawatów energii.

Bitmain aktywny na rynku amerykańskim

Dyrektor generalny Riot Jeff McGonegal powiedział, że stały wzrost liczby koparek jest podstawą sukcesu. Dodał również, że zwiększenie mocy haszowania i prowadzenie działalności w sposób efektywny kosztowo jest bardzo ważne, szczególnie w okresach, gdy cena BTC znacznie wzrosła. W ramach partnerstwa z Riot, Bitmain konsekwentnie dostarcza amerykańskiej firmie swoje najnowsze koparki Antminer. W październiku 2020 firmy ogłosiły transakcję na 2500 koparek Antminer S19 Pro. Wcześniejsze tegoroczne partie obejmowały ponad 13 000 koparek zakontraktowanych we wrześniu.

Bitmain, jeden z największych na świecie dostawców sprzętu kryptowalutowego, aktywnie działa na rynku Ameryki Północnej. We wrześniu 2020 roku firma ogłosiła, że Core Scientific stanie się jego pierwszym centrum serwisowym w Ameryce Północnej. Wcześniej chiński gigant wydobywczy współpracował z Foundry, spółką należącą do Digital Currency Group. W ramach partnerstwa spółka Foundry miała zapewnić finansowanie dla klientów końcowych firmy Bitmain na tym rynku.

Riot Blockchain kupuje koparki od Bitmainreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.