Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 22.07.21] | Wiadomości | CrypS.

Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 22.07.21]

Konrad Juszczyk
Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 22.07.21]
 • NFT od Legii Warszawa już na Binance
  Najbardziej utytuowany klub w Polsce nawiązał współpracę z giełdą kryptowalut Binance, przez co Legia Warszawa wyemituje NFT z okazji zdobycia tytułu Mistrza Polski.
 • Konferencja „The B Word” powodem wzrostu BTC
  Obydwaj miliarderzy wypowiedzieli się pozytywnie na temat BTC, jednak to Elon zaskoczył nas najbardziej. Musk ujawnił, że SpaceX jest właścicielem bitcoinów, a Tesla być może ponownie zaakceptuje płatności BTC po zbadaniu zrównoważonego rozwoju cyfrowego złota.
 • Firmy zarządzające majątkiem coraz częściej interesują się kryptowalutami
  Według Goldman Sachs prawie połowa rodzinnych biur, z którymi prowadzi interesy, chce dodać waluty cyfrowe do swojego portfolio inwestycjnego. Bank poinformował o przeprowadzeniu ankiety wśród 150 biur rodzinnych na całym świecie, które obracają miliardami dolarów. Ponad 15% respondentów zainwestowało już w aktywa kryptograficzne, a kolejne 45% jest zainteresowanych takim działaniem.
 • BlockFi oskarżone o sprzedaż niezarejestrowanych papierów wartościowych
  Komisja Papierów Wartościowych Alabama (ASC) oskarżyła platformę BlockFi o sprzedaż niezarejestrowanych papierów wartościowych. Regulator dał spółce miesiąc na wyjaśnienie, dlaczego państwo nie powinno zamykać jej działalności.
 • Jak wygląda pokrycie USDC, USDT i innych stablecoinów?
  61% zabezpieczenia tokenów USDC to gotówka i „ekwiwalenty gotówki” – oświadcza Circle. Tether utrzymuje, że waluta to 80% pokrycia stablecoina USDT, podczas gdy PAX twierdzi, że 96% rezerw jego cyfrowego dolara to gotówka i ekwiwalenty.
 • Tokeny giełdowe i stablecoiny powinny podlegać kontroli SEC
  W przemówieniu inauguracyjnym wygłoszonym 21 lipca przed Amerykańskim Stowarzyszeniem Prawników, przewodniczący Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) Gary Gensler przypomniał słuchaczom, że wiele kreatywnych papierów wartościowych opartych na tokenach powinno podlegać zgłoszeniu do komisji.
 • Protesty przeciwko przyjęciu BTC w Salwadorze
  Pomimo trzymiesięcznego zakazu protestów, który ma zapobiec rozprzestrzenianiu się COVID-19, grupa obywateli Salwadoru składająca się z lewicowych związków zawodowych, stowarzyszeń studenckich i innych zebrała się wczoraj w krajowym parlamencie, aby zaprotestować przeciwko przyjęciu przez kraj bitcoina jako waluty narodowej.
Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 22.07.21]
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.